28. 9. 2012 Jiří Liebreich

Neuvirth: Je škoda ztraceného vedení

P r a h a - Čtvrtá porážka v řadě, tentokrát v domácím zápase s Třincem. I přes to, že sparťané hned dvakrát vedli a rychle otočili po brzké inkasované brance, zvítězit se nepodařilo. Smolný zápas okomentoval krátce i MICHAL NEUVIRTH, jenž si tak odbyl svůj již druhý zápas v dresu s "S" na prsou.

Sparťané po prohře v Českých Budějovicích přivítali na domácím ledě Oceláře z Třince, kteří společně s Kometou Brno okupovali elitní místa v tabulce. „My chceme vyhrát každý zápas, ta dnešní prohra hodně mrzí,“ dodává. Z NHL je brankář Washingtonu zvyklý na užší kluziště, mohlo to dnes hrát roli? „Dneska to nebylo optimální, hodně jsem pociťoval rozměry kluziště. Je to škoda, myslím, že jsme dnes byli lepší a zasloužili jsme si vyhrát,“ konstatuje.

Michal Neuvirth

Forma Sparty, ač zpočátku vypadala velmi dobře, není taková, jako očekávali fanoušci či hráči. Čemu přičítáte porážku? „Těžko hodnotit, nechtěl bych se na nic vymlouvat. Vím, že můj výkon nebyl optimální, příště je třeba podat lepší práci,“ myslí si. Jaké to je hrát poprvé ligu ve sparťanském dresu? „Samozřejmě, že je to velmi příjemná záležitost. Už jako malý kluk jsem snil o tom hrát za Spartu a jsem rád, že se mi toto přání nakonec vyplnilo,“ libuje si gólman z Holešovic.

V týmu Michal Neuvirth zatím není příliš dlouhou dobu, s prostředím se teprve seznamuje, stejně tak s týmem. „Je jasné, že po porážkách není nejlepší nálada. Parta kluků je tu ale velmi dobrá, já pevně věřím, že se zvedneme, máme tu kvalitní hráče,“ dodává. Jestli Spartě něco v utkání s Třincem nevyšlo, tak to byly přesilovky pět na tři. Jak vypadaly z pohledu brankáře? „Jestli chceme vyhrávat tak musíme podobné šance využívat. Měli jsme mnoho šancí, často nás zastavila tyčka. Věřím, že se pro příště zlepšíme," zvažuje na závěr.