10. 5. 2005 Vojtěch Gibiš

Nové posily očima trenéra Šindela

Na začátku května oznámila Sparta příchod několika nových posil. Největší změny se týkají obrany, kde z dosavadního kádru zůstal pouze trojlístek Jan Hanzlík, Michal Dobroň a Libor Procházka. Trenér Šindel tak přivedl do Sparty pět nových beků, z nichž tři už ve Spartě někdy hráli.
Pro sparťanské fanoušky je asi nejznámějším jménem Jiří Vykoukal, který načíná už čtvrté působení v holešovickém klubu. “Jiří Vykoukal je hráč Sparty, který se vrací po dlouholetém působení v zahraničí. Jak jsem již dříve říkal, měl jsem zájem, aby se do Sparty vrátili hráči, kteří tu už dříve působili. Jirka byl prakticky prvním z nich. Měl by patřit k pilířům našeho mužstva. Měl by do obrany přinést určitou jistotu, a do mužstva vnést pozitivního ducha. Je to profesionál s obrovskými zkušenostmi. Věřím, že dokáže tyto zkušenosti při návratu na domácí led prodat. Jednáni s Jiřím Vykoukalem nebyla ani složitá, Jiří sám projevil zájem za Spartu hrát,“ uvádí nový trenér Jaromír Šindel.

Martin Hlavačka by měl přinést do sparťanské obrany hlavně ofenzivní sílu. “Jedná se o výborného obránce, který už také nasbíral dostatek zkušeností. Jeho obrovskou předností jsou přesilové hry. V kádru Sparty by v podstatě měl nahradit Josefa Řezníčka, který také hrál přesilovky velmi dobře. Je také velmi dobře fyzicky vybaven, takže je silný v osobních soubojích a dokáže přitvrdit. Stejně tak dokáže přitvrdit další nový obránce Milan Toman. Milan sice není žádný hromotluk, ale dokáže hrát velmi dobře před brankou a zjednat si respekt. Navíc ve Spartě už hrál, jde tedy do známého prostředí. Dalším příchozím je Ján Tabaček. Je to technický hokejista, který to s pukem umí. Ve Slovanu hrál velmi dobře, získal tam zkušenosti. Jsme velmi rádi, že se Honza rozhodl pro Spartu. Bude určitě velmi platným hráčem.“

Posledním kdo vyztuží zadní řady čtvrtého týmu letošní extraligy, je obránce Lukáš Bolf, člen reprezentace do 20 let. “Lukáš je mladý hráč, který dostane šanci probojovat se do prvního mužstva. Hrál teď tři roky v Kanadě, takže by mohl přinést do mužstva tvrdost. Na Lukáše jsme uplatnili opci a proto bude hrát letos ve Spartě,“ uvádí kouč Pražanů. Největší posilou do útoku je prozatím litvínovský rodák Roman Vopat. “Roman Vopat by měl oživit útočnou fázi naší hry. Má nejen dobré fyzické parametry, ale i spoustu zkušeností. Má dokonce odehráno i přes sto zápasů v NHL. Mohl by být v útoku důrazným tahounem. Jeho výhoda je navíc ve variabilnosti, může hrát jak na centru, tak na křídlech. Navíc je velmi důrazný v útočném pásmu a osobních soubojích. Je to prostě typ dravého technického hokejisty.“ S dalšími útočníky Sparta nadále jedná.

S prvním týmem se budou připravovat tří mladí útočníci. Jakub Šindel se vrátí z Ameriky, kde byl od konce roku na hostování. “Jakub už juniorskou ligu v Americe hrát nechce. Takže jsme ho ani moc nemusel přesvědčovat. A je to nás hráč pod smlouvou,“ říká Jakubův otec Jaromír Šindel. David Vrbata už s týmem Sparty dva roky koketuje. Myslím si, že si určitě zaslouží šanci aby se popral o místo v základním kádru. Stejnou šanci dostane i bratr Ondry Kratěny, Ivo Kratěna. Další kdo se bude s prvním týmem připravovat, je Jakub Langhammer. Je to útočník, postavou podobný Pavlu Kašpaříkovi nebo Michalu Sivkovi. Je to také důrazný typ útočníka. Uvidíme, jak se bude příprava vyvíjet. Tihle mladí hráči se totiž musí o svojí šanci porvat,“ prezentuje své názory lodivod Sparty Jaromír Šindel.