28. 2. 2014 Daniel Ryl

O rekordu jsme netušili, přiznali sparťané

U ostravského vítězství a překonání klubového rekordu ze sezony 2011/2012 nechyběla ani dvojice útočníků PETR KUMSTÁT - LUKÁŠ KLIMEK. Zatímco první vstřelil dvě branky, druhý jmenovaný se postaral o druhou branku Pražanů. Oba dva ovšem chválili svůj tým pouze za první třetinu.

Petr Kumstát: Vítkovice musely začít hrát vabank...

Petře, za úvodní třetinu byste si zasloužili jedničku s hvězdičkou, ale od druhého dějství už to bylo o něco horší. Jste přesto spokojeni s vývojem zápasu?
Jsme spokojeni se ziskem tří bodů, protože Vítkovice mají kvalitní tým. Jsme spokojeni pouze s první třetinou, protože od druhé už to nebylo ono. Hra nebyla z naší strany tak dobrá a hráli jsme úplně jinak než v první třetině.

Čím to, že Vítkovice to utkání tak zdramatizovaly? Bylo to tím, že jste polevili, nebo proto, že se Ostravané dostali na koně?
My se snažili hrát pořád stejně, možná jsme trochu polevili a Vítkovice toho využily. Za stavu 0:4 už jim nezbylo nic jiného, než hrát vabank. Ve druhé třetině se jim podařilo snížit a ve třetí části už nás přestříleli. Nakonec jsme to ale zvládli.

V utkání se potvrdilo, že pokud budete hrát svou hru, tak můžete zvítězit nad každým, ale porazit se můžete hlavně vy sami, souhlasíte?
Netvrdil bych, že bychom se mohli porazit jenom my sami. K soupeřům máme respekt a o síle Vítkovic jsme moc dobře věděli. První třetinu jsme zvládli výborně, ale potom už to nebylo ono. Hned po zápase nám trenéři připomínali, že těch zápasů nezbývá tolik a blíží se play off, kde si takové výpadky nemůžeme dovolit.

V duelu s Vítkovicemi jste překonali klubový bodový rekord ze sezony 2011/2012 a v nedělním utkání se Slavií můžete zaútočit na ligový rekord Pardubic. Věděli jste o tom v kabině?
Vůbec ne. O těch rekordech slyším poprvé, protože to v kabině moc neřešíme. Trenéři nám pořád říkají, abychom hráli pořád stejně do plných. Musíme hrát zodpovědně a pořádně se připravit na play off, kde není čas na zaváhání.

Popravdě vůbec nevím, kolik bodů máme, smál se Klimek

Podruhé se do své domoviny vrátil Lukáš Klimek, který od nové sezony obléká dres Sparty. Právě on vstřelil ve druhé minutě druhou branku svého mužstva, ale mrzel ho zbývající průběh zápasu. "Spokojeni můžeme být pouze s první třetinou a částí druhé," připustil po utkání, ale nakonec se pousmál. "Potom už spokojeni nejsme, ale Vítkovicím nic jiného nezbývalo. Za tři body jsme rádi."

Už osmnáct vteřin po úvodní brance Jana Buchteleho přidal druhý gól Pražanů. "Divoch se dostal za branku a našel mě před ní," popisoval celou akci autor branky. "Já už jsem to tam doklepnul." Svou trefou vyhnal Šindeláře z vítkovické branky a po třinácti minutách vedli hosté už o čtyři branky. "Trochu jsem nad tím přemýšlel, ale že by mi bylo kluků líto, to rozhodně ne," odmítal se smíchem lítost nad bývalými spoluhráči.

Také křídelník třetího útoku se podílel na novém klubovém rekordu holešovického týmu. "Abych pravdu řekl, tak jsem o tom vůbec nevěděl. Vím pouze o tom, že se blížíme tomu rekordu Pardubic," přiznal po utkání Klimek. Následně se rozesmál a připustil, že se v bodovém účtu Sparty trochu ztrácí. "Já popravdě ani nevím, kolik bodů máme."

Do ostravské ČEZ Arény dorazil necelých sedm tisícovek fanoušků a mezi nimi byla také řada Klimkových příbuzných a kamarádů. "Na tribuně jsem měl dost kamarádů a ta podpora byla cítit." Poprvé se v Ostravě představil jako host obránce Adam Polášek, který do zámoří odešel právě z Vítkovic. "Bavili jsme se před zápasem o tom, koho tam ještě známe a takové věci," přiznal s úsměvem Klimek.