23. 3. 2007 Vojtěch Gibiš

O vítězství rozhodla Sivkova teč

Holešovičtí nadále v play off pokračují ve využívání domácího prostředí. Po třetím semifinále s Libercem zaokrouhlili sparťané počet vítězných utkání na tucet. Liberec nemohl dlouho skórovat, a vypadalo, že si Jan Hlaváč připíše pátý vítězný gól. Nakonec se však z vítězné trefy radoval Michal Sivek, který v přesilové hře chytře tečoval Hanzlíkovu střelu.
Sparta vkročila do zápasu správnou nohou, nepouštěla Liberec do šancí. Nakonec se ujali Pražané i vedení. “Domácí tým musí vždy hrát aktivně. Liberec není tak silný jako doma, to je jasné. Nevím, jestli to byl pro diváky nějaký krásný hokej, ale byl účelný,“ analyzoval utkání Michal Sívek.

Skóre zápasu otevřel Jan Hlaváč a dlouho ty vypadalo, že bude jeho pátý gól v play off i jeho pátou vítěznou brankou. Nakonec si vítěznou trefu připsal Michal Sivek. “Honza Hlaváč je zvyklý dávat hodně branek, takže si myslím, že unese, že nedal vítěznou branku. Když ji nedal dneska, tak jí dá zítra,“ smál se šestadvacetiletý forvard.

O Hlaváčově unikátní bilanci se baví i hráči v kabině, mají k ní respekt. “Cítíme k Honzovi obdiv, čtyři vítězné branky, to klobouk dolů. Je to hráč, který má dávat branky a také je dává. Tím Spartu táhne,“ chválí svého spoluhráče dvojnásobný juniorský mistr světa.

V šestadvacáté minutě při přesilovce napodobila dvojice Hanzlík – Sivek Hlaváče s Vykoukalem, kteří tečí rozhodli minulý zápas. “Krtek dal puk za branku, já jsem ho posunul na Toňáka. Ten nakonec dal puk na modrou, na beka. Vyjel jsem před branku a Hanzi napálil puk z první. Chtěl jsem Hnildovi jen stínit, puk mi však trefil hokejku, kterou jsem měl mezi nohama,“ popisoval svůj gól Michal Sivek.

Sivek však popíral, že by se snažili napodobit Hlaváče s Vykoukalem. “Byla to náhoda, tohle moc nacvičit nejde.“ V záchvatu radosti na Sivka skočil Hanzlík a Sivek měl co dělat, aby jeho nápor ustál. “On furt skáče, byla to jen spontánní radost,“ se smíchem komentoval náchodský rodák.

Liberec se z branky radoval až ve třetí třetině, kdy si Sparta vstřelila gól zřejmě sama. “Propadli jsme, nikdo nebyl za brankou. Pak puk zachytil Čutta nebo Žabka, nahodil na branku, kde byl chumel. Od něčích kalhot pak zapadl puk do branky. Takové góly v play off padají," pokrčil rameny Sivek.

T-Mobile Arénu navštívilo 14237, což je divácký rekord letošního play off. “Když Liberec vidí plnou halu, tak už jen to je srazí do kolen. Je to neskutečný pocit, když jste na ledě a diváci zakřičí Sparta - Praha… Máme bomba diváky,“ vyjádřil Sivek obdiv k věrnému publiku.

Kratěna se vrátil po třech zápasech

Ondřeji, chyběl jste ve třech utkáních kvůli zranění. Jak jste se během zápasu cítil?
Chvíli mi trvalo, abych se rozjel. V průběhu zápasu to už bylo lepší a lepší. Na konci to už bylo v pohodě. Nemám už žádný problém.

Z tribuny to vypadalo, že jste měl velký hlad po hokeji. Bylo tomu opravdu tak?
Hlad po hokeji jsem samozřejmě měl. Kvůli těmhle zápasům celou sezonu trénujete a hrajete celou základní část. Navíc každý by si chtěl zahrát před takovou fantastickou návštěvou. I já jsem chtěl naskočit a pomoci týmu.

Vedli jste 2:0, ale v závěru jste si zápas trochu zkomplikovali…
Rozdíl mezi týmy není takový. Liberec hraje perfektní, organizovaný hokej. Nás po dvě třetiny maximálně držel Tomáš Duba, pak dostal nešťastný gól po naší chybě, kdy jsme je nechali projet. Byla to naše nedůslednost, kterou jsme Tomášovi nepomohli. Liberci už pak nezbývalo nic jiného, než se vrhnout do útoku.

Sledoval jste první dvě utkání u televize?
Samozřejmě. U televize to ale prožívám velmi špatně. Mnohem radši bych byl na place a hrál.