3. 8. 2005 Tadeáš Drahorád

Odveta s Plzní

Po úterní prohře 1:6 si plzenští hokejisté budou chtít spravit reputaci v odvetném utkání. Nebudou to však mít lehké. Sparta zatím v přípravném zápase nedala méně než 6 gólů! Utkání začíná v pátek od 11:00 v holešovické T - Mobile Areně. Vstupné bude opět 20 korun.
Další ze šňůry letních přípravných utkání sehraje Sparta proti plzeňskému Lasselsbergeru zase doma. Pražanům se zatím nadmíru daří, avšak pravdou je, že všechny týmy, které Sparta v létě porazila, hrály svůj první zápas po suché přípravě. To se změní právě v pátek. Západočeši už v úterý doma jednoznačně podlehli právě Spartě 1:6.

Plzenští budou do odvety postrádat nejspíše trojici hráčů. Na marodce zůstávají Moravec a Cartelli, Trnka trénuje individuálně. V bráně zřejmě od začátku nenastoupí Roman Málek. Cory Stillman, kterého v Plzni zatím testují, v holešovicích ještě nenastoupí. Ostatní hráči, včetně Aleše Padělka, jenž dal Spartě v úterý jediný gól, by měli být kouči Marku Sýkorovi po ruce.

Domácím chybí stále stále kvarteto sparťanů. "Roman Vopat prodělal v únoru závažnou operaci kolena. Roman je výborně fyzicky připraven, ale po operaci dostal šestiměsíční zákaz zápasové zátěže. Proto do utkání naskočí zřejmě v domácím přípravném zápasu proti Znojmu. Tomáše Netíka trápí rameno, ale také on by se měl do zápasového rytmu zapojit doma proti Znojmu. U Jakuba Šindela a Petra Tona bude návrat na led asi o týden delší oproti Vopatovi a Netíkovi.. Vypadá to ale, že na turnaj do Švýcarska odletí všichni hráči zdraví," uvedl v nedávném rozhvoru sparťanský lodivod Jaromír Šindel. Polský reprezentant Mikołaj Łopuski byl již začátkem týdne uvolněn do Ústí nad Labem. Celý zápas proti Plzni by měl odchytat Marek Schwarz.

Přehled střelců Sparty v přípravných zápasech:
Martin Růžička (3 góly)
Pavel Kašpařík (2)