25. 9. 2009 Oliver Sálus

Pětiminutovou přesilovku musíme využít, prohlásil Hromas

P r a h a - Karel Hromas měl na hokejce za stavu 3:3 rozhodující gól. Svou šanci však v 58. minutě neproměnil, a tak se muselo prodlužovat. "Mířil jsem nahoru do šibenice, brankář to ale chytil, je to škoda," popsal situaci Hromas. Bod navíc pak vystřelil Spartě Netík.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme hodně dobrých střídání. Pak jsme měli jednu špatnou minutku, ve které jsme dostali dva góly rychle za sebou, a už to nevypadalo dobře. Takové góly nesmíme dostávat. Ale pak jsme se zvedli, dali jsme na 2:1, později i vyrovnali. Byl to hodně těžký zápas a myslím si, že vítězství v prodloužení je cenné, když jsme prohrávali o dva góly. Můžeme být rádi za dva body.

Karel Hromas
Během patnácti vteřin jste dostali dvě branky. Co se tam stalo?
Naše lajna dostala první gól, tam jsme nějak propadli a soupeř šel do přečíslení tři na dva. Druhý gól byl nešťastný. Útočník měl puk před naším obráncem, nějak do toho pinknul a brankářovi to prošlo mezi nohama. Každé střídaní ať dáme gól, nedáme gól, nebo když dostaneme, se musíme snažit ještě víc. S tím jsme měli problémy už minulou sezonu. Dostávali jsme góly rychle za sebou nebo hned po našem vyrovnání. Musíme se prostě zlepšit.

Ve třetí třetině jste soupeře přestříleli, po faulu na Koreise jste dokonce hráli pětiminutovou přesilovku, kterou jste nevyužili. Dvě minuty před koncem jste měl obrovskou příležitost, ale gól z toho taky nebyl...
Přesilová hra byla dost dlouhá. Měli jsme to jednoznačně rozhodnout. Početní výhoda, která trvá pět minut, se prostě musí proměňovat. Škoda. Ale díkybohu za ten gól, který dal Tomáš Netík v prodloužení. Pak jsem měl ke konci šanci. Néťa (Netík, pozn. red.) nějak vybojoval puk a nahrál mi před branku. Vystřelil jsem, mířil jsem někam nahoru, ale brankář to zblokoval, bohužel. Je to škoda. Já bych byl hlavně rád, kdybych ty šance proměňoval, ale jak říkám, dobře, že máme dva body.

V čem vidíte problém ve vaší hře? Proč se nedaří vyhrávat za 3 body?
Myslím si, že máme menší problém v produktivitě, dáváme málo gólů. Ale snažíme se tlačit do brány, hodně střílet. Doufejme, že nám to tam začne padat a že budeme vyhrávat.