20. 8. 2011 Marcela Volfová

Petr Tenkrát: Video po Švédsku nám pomohlo

První derby v nové sezoně absolvovala Sparta se Slavií v rámci zápasů European Trophy. Z vypjatého utkání vyšli vítězně holešovičtí, když v prostorách Edenu porazili domácí Slavii 6:2. Výraznou zásluhou měl na prvním bodovém úspěchu Sparty v evropské soutěži útočník Petr Tenkrát, který v utkání vstřelil dva góly a na další dva přihrál.

Derby se stalo především záležitostí dvojice Ton – Tenkrát, která v utkání dohromady nasbírala 6 bodů, za tři góly a tři asistence. Tenkrátovi spolupráce s Tonem vyhovuje. „Oba jsme se na spolupráci těšili. Už jsme spolu několikrát hráli a nějakým způsobem to fungovalo. Říkali jsme si, že to asi potrvá pár zápasů, než se dáme dohromady. Ale je vidět, že si na ledě vyhovíme a doufejme, že to takto bude pokračovat,“ prohlásil po utkání Tenkrát.

Spartě se v předchozích zápasech European Trophy příliš nedařilo, nový tým se teprve sehrával, ale na Slávii již sparťanské mužstvo působilo sebejistěji. „Před turnajem jsme absolvovali tvrdou přípravu, bylo to náročné, tak jsme byli unavení, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Dneska jsme se do toho trochu dostali a předvedli jsme dobrou hru. Bylo to něco jiného, než když jsme hráli se Švédy. Na derby se každý těšil. Navíc jsme už konečně chtěli začít hrát naši hru, tak jsem rádi, že nám tam dneska góly padly,“ radoval se Tenkrát. „Když jsme se vrátili ze Švédska, měli jsme hodně mítinků. Seděli jsme u videa a řekli jsme si, co chceme hrát a je vidět, že to pomohlo,“ dodal.

Petr Tenkrát

Spartě svým výkonem pomohl i brankář Falter, který se v utkání blýskl několika skvělými zákroky. „Chytal výborně. Sledoval jsem ho už minulý rok, když chytal na Kladně. Předváděl tam dobré výkony. Dneska nás podržel. Je dobré vědět, že máme dva kvalitní gólmany.“ Podle Tenkráta hodně pomohla i atmosféra na utkání. „Bylo to příjemné hrát před tolika lidmi. Atmosféra byla krásná, určitě nám to pomohlo.“ Ale stejně jako všechny vzájemné zápasy, bylo i derby v Edenu plné emocí. Mnoho vyloučení na obou stranách korunovaly dva tresty do konce zápasu, když Sacha Treille a Jiří Vašíček shodili rukavice a pustili se do vzájemné bitky. „Bylo to pro mě první derby, ale věděl jsem, že něco podobného můžu čekat,“ prohlásil Tenkrát k tématu emocí v utkání.

Příští týden čekají Spartu zápasy proti dvojici týmů z Helsinek – IFK a Jokeritu. „Hrajeme o body a chceme postoupit dál do turnaje. Dáme do toho všechno a uvidíme, jak to dopadne,“ prohlásil Tenkrát na závěr.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta se po měsíci vrací domů, vyzve Litvínov

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!

Cichoň: Reprezentace? Odměna za práci v klubu

Polášek: Doufám, že jsem prolomil smůlu