
Petře, v denšním zápase jste vstřelili více gólů, než v posledních pěti. Je to pro vás požehnání?
Určitě. My jsme se zvedli už v Karlových Varech. Pro nás bylo dobré, že jsme vyhráli i 2:1 po vybojovaném utkání. Šli jsme tomu naproti a dnes jsme z těch gólových příležitostí jsme ty góly dali.
Dvě výhry z venkovních zápasů, to jste asi sami nečekali...
Já myslím, že jsme navýsost spokojení. Pořád víme, co všechno máme zlepšovat, pořád to není ideální. První čtyřka pětka nám hodně odskočila a pro nás je důležité, že jsme teď v obou zápasech před pauzou bodovali a bude se nám líp trénovat.

Dnes vám utekly začátky třetin, inkasovali jste na začátku první i třetí třetiny, kdy Třinec srovnával na 3:3. Podlepsalo se to na vás?
Měli jsme dlouhou cestu, jeli jsme v den zápasu. Hned z první vážnější šance jsme dostali góla. Ve třetí třetině to byl smolný gól. Už ale bylo vidět, že tým se zvedá a že jeden gól nás nesloží. Ani když to bylo vyrovnání na 3:3, tam nám pomohlo, že jsme z následujícího střídání dali na 4:3. Kolikrát je to o štěstí a láme právě v těchto pasážích.
Vy sám máte dnes na kontě 5 kanadských bodů, co k tomu říct?
Jak říkám, dneska to bylo hodně o štěstí. Sám jsem měl v první třetině hodně šancí, v pěti proti třem dvakrát do prázdné brány. Jednou jsem to netrefil vůbec, podruhé asi půl metru vedle. Byl jsem rád, že jeden na jednoho jsem pak trefil se štěstím skákající puk. V tu chvíli jako by se to otočilo. Na co jsem sáhnul, to buď využili spoluhráči já tu šanci z rohu. Pak jsme vedli o dva góly, trochu to ze mě spadlo. Co jsem chtěl udělat se mi povedlo. Jsem za to rád, že pomůžu týmu.
Co jste si řikal, když jste na začátku neproměnil samostatný únik?
Já jsem si trochu pobrečel (úsměv). Do Třince se vždycky těším, mám rád tady tu atmosféru, rozměr zdejšího hřiště. V posledních letech jsme tu odehráli dobré zápasy. Trochu mě mrzelo, že v důležitých chvílích nedáte gól, naštěstí Jirka Vykoukal dal toho góla při 5 na 3 a v tu chvíli ty šance tolik nemrzí.
Podepsala se na týmu výměna trenérů?
Trenéři jsou tu noví, hodně nám pomohly optimismus a víra. Oni nedělali žádné velké změny, snažili se nás zvednout psychicky. Jsme rádi, že právě tohle nám v těch dvou zápasech pomohlo.
