28. 12. 2013 Jiří Liebreich

Philipp: Trenér o pauze? Ať dáme nějaký gól

Po čtyřiceti minutách hry vedli Kladenští doma nad Spartou už 4:0. Ani to ale k poražení týmu z hlavního města nestačilo, Pražanům se totiž podařilo během třetí třetiny nepříznivý stav srovnat. Holešovickou jízdu za srovnáním nastartoval svou asistencí u první branky Ivana Rachůnka RADEK PHILIPP. "Hlavně jsem se snažil netrefit prvního bránícího hráče," přibližuje první sparťanskou radost.

Kladno vyměnilo trenéry, čekali jste výraznější změnu herního projevu?
Kladno bylo na začátku zápasu i poté ve druhé třetině důraznější. Byli šikovnější, bruslivější, vyhrávali souboje. Takhle jsme chtěli začít my, hrálo tak ale Kladno. To byla velká chyba.

Radek Philipp

Po první třetině vedli Rytíři 2:0, co jste chtěli ve své hře změnit? Druhá třetina totiž skončila výsledkově zcela stejně…
Chtěli jsme začít samozřejmě lépe, druhá třetina ale byla jako přes kopírák. Nic ale nepomohlo, Kladenští byli hladovější. Sice jsme tam měli šance, ale neproměnili jsme je. Soupeř sice neměl moc střel na bránu, góly nám dávali jednoduše. My jsme se těžko prosazovali.

Jaká slova volil trenér Jandač o druhé přestávce, kdy jste prohrávali 0:4?
Jednoduchá, abychom dali nějaký gól. Nejlépe co nejdřív, aby Kladno znervóznělo. S takovouhle taktikou jsme šli do třetí třetiny, povedlo se nám vstřelit dva rychlé góly, ty nám v dalším průběhu hodně pomohly k vyrovnání.

Po vaší střele od modré se po teči podařilo snížit Ivanu Rachůnkovi na 1:4. Jak jste viděl celou situaci z vašeho pohledu?
Hlavně jsem se snažil klasicky netrefit prvního obránce, který stál přede mnou. Že puk dokázal Ivan Rachůnek úspěšně tečovat, to už bylo jenom štěstí.

00:37
Průměrný čas Radka Philippa na jedno střídání

Věřili jste za stavu 0:4 po dvou třetinách, že byste mohli zápas otočit?
Víme, že když vedeme my 4:0, tak začneme hrát úplně jinak. Nehrneme se tolik dopředu, snažíme se bránit výsledek. Kladno také chtělo bránit výsledek. My jsme dali gól, hned nato i druhý. Oni potom znervózněli. Třetí třetinu jsme zahráli výborně, hráli jsme dobrý hokej. Kladno nám to ale také umožnilo tím, že se strašně zatáhlo a dostalo dva rychlé góly.

V prodloužení jste rychle inkasovali, kde se stala chyba?
Bohužel jsme to nesehráli dobře. Špatně jsme si rozebrali hráče, naneštěstí z toho padla branka.