19. 3. 2014 Tereza Velikovská

Piskáček: Musíme přidat, aby je to bolelo

Ve druhém čtvrtfinálovém střetnutí s Vítkovicemi se na první gól čekalo dlouho předlouho. Už to vypadalo, že duel za stavu 0:0 dospěje do prodloužení, když přišla 46 sekund před koncem studená sprcha pro sparťany. „No, bohužel, to je play off. Nic jiného se k tomu snad nedá říct,“ povzdechl si obránce JAN PISKÁČEK. Po přesunu na ostravský led bude tým muset podle něj přidat především na důrazu, ve kterém je soupeř tentokrát předčil.

Od samého začátku na vás Vítkovice vlétly hodně důrazně, hned v první třetině byli ostře dohráni hráči první lajny Ton a Hlinka. Zaskočilo vás to?
Čekali jsme, že po té úterní prohře na nás pořádně nastoupí. A to se taky stalo, hodně přidali na tvrdosti. Zákrok na Jardu Hlinku jsem neviděl, u Petra Tona tam byl trošku pozdější hit. Těžko soudit, jestli to byly fauly nebo ne, to musí posoudit rozhodčí.

Řekli jste si po první třetině v kabině, že to v obraně musíte také začít víc „řezat“?
Samozřejmě, že musíme hrát tvrdě, aby je to bolelo a taky si z toho zápasu na našem ledě něco odnesli. Dnes jsme bohužel v tomhle byli trošku za nimi.

Jan Piskáček

Ve druhé části přidaly Vítkovice i v ofenzivě, hodně nebezpečné byly zejména ve dvou přesilovkách. Byl to pro váš tým důležitý moment, že jste tlak ustáli?
I to můžou být momenty, které tým nakopnou. Tentokrát ale bohužel ty góly nepadaly až do poslední minuty, bohužel pro nás padl ten jediný do naší branky.

Stoupala při téměř šedesátiminutovém čekání na první gól nervozita?
V tom zápase to tak není, možná koukáte na časomíru, jak čas ubíhá, nebo případně neubíhá, ale nervozita v tom není. Chyby se prostě dějí, po nich přicházejí góly a ten bohužel dnes padnul do naší sítě.

Čím vás tedy Vítkovice nakonec přehrály?
U nich je to asi bojovnost, protože papírově jsou v téhle sérii outsiderem. My prostě musíme dát v každém utkání gól navíc, abychom vyhráli a postoupili.

Co se změní přesunem série do Ostravy?
Myslím, že doma budou muset trošku víc zaútočit, musí tam něco předvést. My prostě budeme hrát hru, kterou hrát chceme, a půjdeme si za tím. Jedeme v pátek, před odjezdem máme ještě trénink. V sobotu dopoledne máme rozbruslení a pak už první zápas.

Bývalo by bylo o hodně příjemnější, kdybyste na druhý konec republiky jeli za stavu 2:0…
Samozřejmě, že by to bylo příjemnější, ale takhle to prostě je. Musíme se s tím popasovat, zabrat a udělat ještě tři vítězství, abychom postoupili.

2
tolik střel na branku si Piskáček připsal ve druhém čtvrtfinále

V základní části jste tam dvakrát vyhráli, Ostravanům se v této sezoně obecně doma moc nedařilo. Hovoří tohle pro vás?
To je pravda, ale zápasy v play off jsou prostě úplně o něčem jiném. Každý zápas je úplně jiný, to, jestli hrajete doma nebo venku, už nehraje moc velkou roli. Sice jsme tam dvakrát vyhráli, ale teď to nic neznamená.

Vy jste v úterním zápase přidal další asistenci do sbírky, na první gól ale stále čekáte. Schováváte si to na prodloužení sedmého finále?
To by bylo krásný. (smích) Já bych samozřejmě chtěl dávat víc gólů, ale letos mi bohužel není nějak dopřáno. Třeba si to šetřím na ty lepší časy.