22. 2. 2019 Daniel Ryl

Piskáček: Prohráváme, ale nesmíme mít strach

K pátečnímu utkání 47. kola Tipsport extraligy do Zlína odjížděli sparťané s touhou vybojovat důležité body v boji o play off, ale z Moravy se nakonec vrací s prázdnou. Po porážce 1:4 se navíc kabinou ozýval hlasitý křik. "Nevím, co bych k tomu měl říct jiného. Omlouvám se," soukal ze sebe po utkání zklamaný kapitán JAN PISKÁČEK, autor jediné sparťanské trefy.

Co nepovedené utkání rozhodlo?
Asi začátek zápasu a první třetina. Byli jsme pod tlakem, já jsem byl na ledě už asi dvě minuty, a to je pak těžké někoho zachytávat. Začali tam rotovat, dostali jsme první gól a pak jsme bohužel dostali dalšího.

Když už se zdálo, že se dostáváme na do hry, přišel pád. Co se s týmem stalo?

Prohráváme, nedaří se nám. Máme teď pár dní pauzu před dalším zápasem, musíme se vrátit nohama na zem, i když my už jsme asi v podzemí. Musíme sklopit hlavy, pro nás už není cesty zpátky.

Bouřka v kabině po utkání byla slyšet až mezi novináře. Co v ní zaznělo?
To je naše věc, nechal bych to v kabině.

25
Sparta měla ve Zlíně celkem 25 střel, gólem však skončila jediná.

Zkomplikovali jste si boj o desítku, nemáte strach, že by mohl být tento zápas fatální?
Proč bychom měli mít strach? Kolem je to vyrovnané, my do toho musíme jít po hlavě.

V oslabení jsme neinkasovali, přesto nás čtyři vyloučení stála síly. Byl to jeden z hlavních důvodů porážky?
Jsme často vylučovaní už od začátku sezony. Jestli tam byl o jeden faul navíc, to už není rozdíl.

Byl ve hře oproti utkání s Olomoucí alespoň nějaký náznak zlepšení?
Bylo to víceméně podobné. Žádný rozdíl v tom nebyl, pár střídání se nám povedlo, ale to jsou jen výjimky.

Nejsou už špatné výkony a výsledky otázkou psychiky?
Určitě to vliv má, jde o všechno dohromady. Nevím, co bych k tomu měl říct jiného, omlouvám se.

V domácím utkání s Třincem vyhlásili fanoušci bojkot. Jak se k tomu stavíte vy jako kapitán?
Jestli chtějí něco bojkotovat, mají na to právo. My stejně musíme vyjít a odehrát ten zápas, nějak se s tím budeme muset poprat. Musíme vzít pracovní rukavice a jít na to jinak.