19. 4. 2016 Robin Mana

Polášek: Zápas jsme si prohráli sami

Druhé domácí finálové utkání se Spartě vůbec nepovedlo. Pražané tahali v celém jeho průběhu za kratší konec a skórovat se jim podařilo až v samém závěru utkání. Série se tak stěhuje na sever Čech znovu za vyrovnaného stavu. Nevydařené vystoupení svého týmu hodnotil v pozápasovém rozhovoru obránce ADAM POLÁŠEK.

Adame, jak zhodnotit dnešní zápas?
Po včerejšku jsme počítali s tím, že dnes se bude spíš hrát hokej, než že by to byla nějaká úporná přetahovaná. Jenže jsme se dopouštěli spousty malých chybek a vůbec nám nešly nohy. To jsou věci, které rozhodují zápas. Budu se asi opakovat, ale vždycky to ovlivňují takové detaily a těch chyb jsme prostě dnes udělali víc.

Kromě již zmíněných chyb, nerozhodl také dneska menší důraz na vaší straně?
Jasně. Nebruslili jsme dobře a vůbec jsme nepraktikovali agresivní hru do branky. Moc střel nám tam taky neprošlo. Když se podíváte na statistiky, tak dnes jsme si ten zápas prohráli sami.

Adam Polášek

Liberec nasadil žolíka Marka Schwarze, překvapilo vás to, případně znamenalo to pro vás nějakou komplikaci?
Nevím, jestli to byl vysloveně nějaký žolík. Ale dnes mu to prostě vyšlo, zachytal dobře. Žádné složité rozdíly mezi ním a Lašákem bych nehledal. Snad jen, že každý chytá na jinou stranu.

Zápas hodně poznamenaly dva rychlé góly, které Sparta inkasovala ve druhé třetině. Ani u jednoho jste nebyl, přesto, v čem byla chyba?
Těžko to teď rozebírat hned po zápase. Víc budeme řešit zítra. Dnes už to smázneme.

Vypadá to, že série bude hodně dlouhá...
Je to finále. Nikdo asi nečekal, že to skončí 4:0 nebo 4:1. Všichni do toho chtějí dát všechno. Pokud má rozhodnout sedmý zápas, tak když bude vítězný pro nás, budeme spokojeni.

Překvapilo vás, že se Liberec tak rychle oklepal z pondělní prohry?
To tak v play off bývá. Zápasy jdou rychle za sebou a vám nic jiného nezbývá, než to co bylo nechat být a jít s čistou hlavou do dalšího boje. Oni přišli před zápasem o dva hráče, v play off musíte ty díry nějak zalepit a zpravidla to zalepí jakýkoli hráč skvělým výkonem. Je skvělé, že jsme jednou vyhráli, ale věděli jsme, že dnes na nás nastoupí jiný tým a to se taky stalo.

Je uklidňující fakt, že Spartě se letos v play off na ledech soupeřů daří?
My chceme vyhrát vždycky. Doma nebo venku, to příliš neřešíme.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat