17. 9. 2008 Vojtěch Gibiš

Pöpperle: Extraliga mi přijde jako hodně kvalitní soutěž

PRAHA I počtvrté v nové sezoně dostal v brankovišti Sparty od začátku přednost Tomáš Pöpperle před Tomášem Dubou. Třiadvacetiletý gólman důvěru trenérů nezklamal, podal solidní výkon. Jenže ani ten na body z pražského derby nestačil. Na dva slepené góly z rozmezí dvaadvaceti sekund prostřední části totiž nedokázali sparťané odpovědět.
Kdy jste se vůbec, dozvěděl, že naskočíte i v derby?
V úterý ráno. Dobře jsem se na zápas připravil, takže jsem se cítil v pohodě.

Takže jste rychle zapomněl na nepovedený zápas v Plzni, kdy jste inkasoval šest branek?
Zapomněl. Člověk musí takové věci hodit za hlavu a jít dál.

V Plzni se Spartě nedařilo hlavně v obranné fázi hry. Jak jste viděl výkon v derby?
Začali jsme parádně. V první třetině jsme Slavii přehrávali, v podstatě neměla šanci. Pak jsme my možná trochu polevili, nebo Slavia přidala. Zápas začal být vyrovnaný, šance se střídaly na obou stranách.

A z šancí Slavia dvakrát udeřila. Zatřásli s vámi ty slepené góly?
Vůbec ne, neznervózněl jsem.

Přitom ten druhý gól byl dost nešťastný…
To byl. Slávisté jeli dva na jednoho. Ten jeden nahrál druhému, tak jsem se přesunul. Jenže puk trefil hůl Franty Ptáčka a od něj se to odrazilo nazpět k tomu prvnímu. A já jsem se už bohužel nestihl přesunout zpět.

Vyčítal jste něco Ptáčkovi?
Ne, to se stane. Chtěl přihrávku zachytit, ale bohužel ho to trefilo.

Derby hrálo na obou stranách hodně zkušených borců, ale nakonec rozhodl nepříliš zkušený mladík. Znáte nějak více Jiřího Doležala?
Vůbec ne.

Na Slavii se opět hrál kontaktní hokej, S ním máte zkušenosti z působení z Německa a Ameriky. Vyhovuje vám?
Podle mě to ale v derby nijak tvrdé nebylo. Jsem zvyklý na tvrdší hru, slávisté do branky ani moc nešli.

V extralize jste naposledy chytal při výluce v NHL v sezoně 2004/2005. Co se tu podle vás od té doby změnilo?
Nic. Kluci, co tu byli při výluce, se z velké části do extraligy vrátili. Proto mi to přijde dost podobné jako předtím. Máme tu hodně kluků, co vyhráli olympiádu v Naganu, takže mi přijde extraliga jako hodně kvalitní soutěž.