28. 2. 2024 Alžběta Žižková

Poslední výjezd před play off, čeká nás Energie

Sparťany čeká v pátek 1. března poslední venkovní duel základní části. Na ledě Karlových Varů budeme chtít potvrdit dobrou formu z posledních zápasů a také to, že se nám na ledě KV Areny dlouhodobě daří. Utkání startuje v 17:30 hodin a budete jej moc sledovat v přímých přenosech na O2TV Sport, Radiožurnálu Sport a webu onlajny.com.

Hlavně se dobře naladit!

Sparťané už mají druhé místo v základní části jisté, avšak to neznamená, že by svěřenci trenérů Grosse s Hořavou měli něco vypouštět. Naopak. Dobře se naladit na play off je jen další součást skládačky. Za poslední měsíc jsme prohráli jedinkrát, ani jednou jsme ovšem neodešli bez bodového zisku. A poslední zápasy ukázaly, že forma rozhodně neopadá. Přesvědčil se o tom Litvínov, který jsme deklasovali 8:3, a v poslední kole také Hradec Králové. Mountfield nám byl rovnocenným soupeřem, ale skvělý Kořenář v brance nedovolil Východočechům víc než jednu branku.

Před zápasem s Hradcem Králové se dočkal ocenění za výhru v Extraligové NEJ o nejrychlejšího bruslaře Pavel Kousal, jenž si večer okořenil ještě dvěma góly. Poprvé slyšel domácí fanoušky své jméno vyvolávat také Stephen Harper. Vítězný gól si ve druhé třetině ovšem připsal Jan Buchtele, kterému se ale nelíbilo, že nás Královéhradečtí v některých pasážích přehrávali a vysoko nás přestříleli. „Je to určitě pro naší psychiku dobré, že i takové zápasy dokážeme zvládnout. Ale nechceme každopádně spoléhat na to, že budeme horším týmem. Chceme, abychom my byli ti, kteří budou lepším týmem a diktovali tempo hry. Takže se na tohle určitě spoléhat nechceme,“ řekl v pozápasovém rozhovoru zkušený útočník.

Energie stále nemá jisté play off

Energetici prožívají aktuálně asi nejméně povedené období ze všech extraligových týmu. Západočeši sice sáhli během poslední reprezentační přestávky ke změně trenéra, ani to však nijak výrazně nepomohlo. Pod novým koučem Václavem Eismannem vyhráli Karlovarští pouze jednou, a to 4:1 proti Mladé Boleslavi. V únoru Energie kromě této výhry nezapsala ani bod.

Týmu z lázeňského města tak začíná téct do bot, jelikož pokud Energie své poslední dva duely prohraje bez zisku bodu, play off ještě může Karlovy Vary úplně minout. Mladá Boleslav ztrácí jen čtyři body a s rozdílem aktuálních forem obou týmů změna na 12. pozici rozhodně není nereálná. “Máme to ve svých rukách a nemůžeme se dívat, jak kdo hraje. Máme pořád dva zápasy a musíme doufat v to, že to zlomíme sami,” hodnotil nelichotivou situaci po poslední prohře s Dynamem pro web soupeře obránce Michal Plutnar.

Body pouze pro hosty

Všechny tři dosavadní zápasy s Karlovými Vary vyhrál hostující tým a zajímavostí je, že to bylo vždy o tři branky. První, říjnový zápas, se odehrál v O2 areně, kde jsme ale i přes herní převahu padli 2:5. V prosinci se nám ale v Podkrušnohoří dařilo daleko lépe. Fantastický Jakub Kovář vynuloval střelce Energie, vítězný gól si připsal Josh Kestner, další dvě branky pak vstřelil Miroslav Forman. Podtrženo sečteno, výhra 3:0. Druhý zápas na domácím ledě jsme odehráli v lednu, ale protože byl jediným sparťanským střelcem Jakub Krejčík, na body jsme nedosáhli a padli jsme 1:4.

Věděli jste, že...

Na karlovarském ledě se nám nadmíru daří! Z posledních jedenácti zápasů jsme jich dokázali vyhrát deset, přičemž s prázdnou jsme neodjeli ani jednou. Zajímavostí také je, že ve všech těchto zápasech jsme vstřelili minimálně tři branky a nejednou mělo utkání dvougólového střelce.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest