30. 10. 2023 Daniel Ryl, Matyáš Smola

Říjen mládeže: Skvělá juniorka už je ve čtyřce!

Mládež má za sebou další nabitý měsíc, v němž se dařilo zejména juniorům! Ti se po nepovedeném začátku sezony nakopli k lepším výsledkům a také díky pěti kanadským bodům Alberta Bareše jsou po říjnových výhrách v nejlepší čtyřce. "Cíl je v ní zůstat," hlásí v rozhovoru mladý sparťanský útočník. Jak se vedlo dalším kategoriím?

JUNIOŘI:

Juniorský výběr už dal definitivně zapomenout na nešťastný start sezony, naopak skvěle navázal na vítězný konec září. V říjnu si parta Tomáše Netíka připsala pět výher z osmi zápasů! Za skvělé výsledky vděčí zejména zlepšené koncovce, jelikož čtyřikrát nastřílela alespoň šest branek. I díky bodovému zisku je ve vyrovnané soutěži na čtvrtém místě se ztrátou dvou bodů na druhou Mladou Boleslav.

Tahounem mužstva je zejména útočník Jakub Žmola, který má na kontě sedm gólů a patnáct asistencí. O jediný bod méně má na kontě pro změnu obránce Jakub Tůma, který je s 21 body nejen nejproduktivnějším zadákem Sparty, ale také celé extraligy!

Trenér Patrik Augusta pak na listopadový turnaj v Chomutově nominoval do české dvacítky rovnou tři sparťany, a to obránce Olivera Samsona s útočníky Ondřejem Hrabíkem a Davidem Senčákem, který si odbyl debut v áčku Sparty.

Albert Bareš: Máme nejlepší kolektiv, který jsem zažil

Ke skvělým říjnovým výsledkům přispěl také útočník Albert Bareš, jemuž vyšly zejména domácí zápasy proti Karlovým Varům a Litvínovu. V prvním si připsal gól a přihrávku, proti Vervě zaznamenal dokonce o jednu asistenci více. „Letos se sešla opravdu dobrá parta, kluci mě hned přijali zpět, za což jsem hrozně rád,“ hlásí po úspěšné sérii zápasů.

V říjnu bereme pět výher z osmi zápasů, jste spokojeni?
Mrzí nás jen zápasy proti Liberci a Mladé Boleslavi, ve kterých jsme hráli dobrý hokej, ale bohužel nám to tam nenapadalo. Zápasy se lámaly v poslední třetině a nedopadly pro nás bohužel dobře. Jsme rádi, že jsme s Litvínovem a v Českých Budějovicích zareagovali výhrou a navázali na dobré výkony i výsledkově.

Vybojovali jsme první čtyřku, jaké jsou vaše další cíle?
Mezi šestým a druhým místem je to namačkané v rozmezí čtyř bodů. Určitě chceme udržet první čtyřku, to je pro nás nejdůležitější. Věřím, že pokud budeme hrát jako proti Litvínovu a v Českých Budějovicích, udržíme se v ní.

Na čem je potřeba nejvíce zapracovat?
Určitě práci v předbrankovém prostoru v obou pásmech. V útočném máme problém s dorážením puků do branky, naopak v obranném se nám puky odráží na hokejky protihráčů a dostáváme z toho zbytečné góly.

Vrátil ses do Sparty po roční pauze, změnilo se něco?
Kolektiv tady byl a bude ten nejlepší, co jsem zažil! Letos se sešla opravdu dobrá parta, kluci mě hned přijali zpět, za což jsem hrozně rád. Doufám, že nám dobrá parta zůstane do konce sezony.

Pět bodů v osmi říjnových zápasech není špatné číslo, jak se cítíš?
S klukama ve třetí lajně se mi hraje dobře. Zápas proti Litvínovu nám opravdu sedl, měli jsme společně hodně bodů. My jsme lajna, která hlavně forčekuje, a když nám to k tomu ještě napadá, je to jedině dobře!

VÝSLEDKY JUNIORŮ:

DOROST:

Svěřenci Richarda Žemličky naopak upadli do výsledkového trápení, jelikož vyhráli ze sedmi zápasů jen dvakrát, a to na ledě Kladna a proti outsiderovi z Tábora. Viníkem posledních neúspěchů je také špatná koncovka, jelikož mladí sparťané v posledních čtyřech zápasech skórovali jen šestkrát, a to dvakrát po jediném gólu. Vrcholem říjnové mizérie bylo utkání v Karlových Varech, kde jsme schytali krutý debakl 0:10.

Tahouny mužstva jsou zejména Václav Nestrašil s Filipem Novákem, kteří jsou se 17 body v elitní třicítce ligového bodování. Mladí sparťané pod vedením sparťanské legendy a bývalého vynikajícího útočníka Jana Hlaváče však nevzdávají a po dvoutýdenní regeneraci a tréninku se v polovině listopadu vrátí do zápasového zápřahu, když se představí v Českých Budějovicích a na Kladně. Svými výkony si pak o reprezentační dres řekl útočník Marek Daníček, který odletí s osmnáctkou na turnaj do Finska.

VÝSLEDKY DOROSTU:

9. TŘÍDA:

Druhá polovina října zastihla ve skvělé formě i sparťanské deváťáky! Mužstvo Tobiáše Slavíčka dokázalo odčinit domácí porážky s Mladou Boleslaví a Pardubicemi, když v pražském derby přejelo Slavii jednoznačně 6:0 a následně uspělo v Hradci Králové, proti Táboru i Havlíčkově Brodu. Devítka však musí přidat, ve skupině B ji patří páté místo se ztrátou sedmi bodů na druhého rivala z Edenu.

VÝSLEDKY 9. TŘÍDY:

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: V play off chceme diktovat tempo my

SPA - MHK 4:1 - Třetí výhra s Mountfieldem

Ráda vídám "své" parahokejisty v televizi

Jani Lajunen bude pokračovat ve Spartě