3. 1. 2016 Lucie Štěrbová

Robert Sabolič: Všechno začíná na buly

Po zápase s Libercem si na ledě skočil rybičku a děkoval fanouškům. A nebylo divu. Robert Sabolič dvěma góly a asistencí výraznou měrou přispěl k tomu, že právě Sparta přetrhla úctyhodnou desetizápasovou vítěznou šňůru Bílých Tygrů. „Výhru jsme si zasloužili nejen my, ale i fanoušci, byli skvělí a tlačili nás dopředu,“ děkoval jim po zápase sedmadvacetiletý slovinský útočník.

Robert Sabolič

Liberec naposledy prohrál 27. listopadu. A znovu až teď. Se Spartou, která Tygrům, nejproduktivnějšímu týmu extraligy, nadělila pět branek. Sabolič přihrával na vyrovnávací branku, sám vstřelil vedoucí gól na 2:1 a výhru 5:2 pečetil do prázdné klece. „Hráli jsme dobře. Všechno nám vyšlo a hlavně jsme bojovali. Je to zasloužená výhra,“ komentoval atraktivní utkání, kterým si sparťané napravili reputaci po nepovedeném zápase v Litvínově.

„Tam jsme bohužel nehráli tak jako proti Liberci. Nebojovali jsme, nebruslili jsme. Ale proti Liberci jsme naštěstí už hráli úplně jinak, šli do toho na víc než 100 procent,“ vzpomněl na poslední zápas v Litvínově. „Liberec má ale super tým, nebylo to jednoduché.“

Sparta na Liberec, který v dosavadním průběhu soutěže inkasoval nejméně gólů, vyzrála i díky aktivní hře před brankou. „Tyhle situace teď hodně trénujeme, protože jsme je nehráli dobře,“ popisoval Sabolič. „Nejsme dobří před brankou, z prostoru před brankou nedáváme moc gólů, protože všechno chceme dávat do prázdné klece a to prostě nejde. Ale pracujeme na tom a dneska to snad bylo vidět.“

Dvě z branek padly krátce po vyhraném buly. Proti Liberci jich sparťané vybojovali 35 ze 78 a úspěšnost na vhazování měli 45 procent. „Na buly všechno začíná. Až když vyhraješ buly, můžeš něco dělat. To, že Lukáš Klimek dokázal před dvěma góly vybojovat buly a poslat puk na beky, bylo super.“