
Jako soupeř přijelo do Prahy ofenzivní mužstvo z Třince, vypadalo to, že chcete vybít ofenzivu ofenzivou…
Mohlo to tak vypadat, pravda to ale není. Na trénincích se zaměřujeme na obranu. Je ale pravda, že nám to tam v posledních zápasech padá. Občas máme štěstí v zakončení, takhle se ale hokej hrát nedá. Když vyhrajeme zápas takovým výsledkem, jako dnes (8:3), tak je to pro diváky super. Když se bude ale v play-off lámat chleba, tak se ty zápasy nemohou hrát s takovýmhle skóre.

Sehrál nějakou roli fakt, že byl právě Třinec loňským přemožitelem Sparty ve čtvrtfinále play-off?
Myslím si, že ne. Z poloviny je tu nový tým, nemyslím si, že by tu někdo myslel na loňskou sezonu. Dnes to bylo šesté kolo, úplně jiný zápas, než jaké jsme hráli loni.
V Liberci jste dali pět branek, v Karlových Varech šest. Dnes si Třinec odváží „osmičku“, evidentně jste tu káru roztlačili rychle…
Mašina se rozjela rychle. Jsou tu výborní ofenzivní hráči, kteří góly umí dávat. Když se ale s pokorou zamyslíme, tak všichni ví, že to takhle každý zápas nebude končit. Nebudeme vždy soupeře přehrávat, vítězit podobným skóre. I na zítřejším tréninku mezi zápasy se zaměříme na obranu, na osobní souboje. Tak, abychom nedostávali góly. Víme, že v útoku jsme silní, nějaké branky tam vždycky snad dáme.
Coby novopečený kapitán Sparty jste zažil domácí výhru s osmi vstřelenými góly před téměř šesti tisíci diváky, sám jste zaznamenal tři body. Povedený večer, že?
Samozřejmě tomu tak bylo. Byla to skvělá pozvánka na nedělní utkání, kdy hrajeme opět doma. Zápas se povedl od samého začátku, kdy jsme dali rychlý první gól. Už první třetinu jsme vyhráli 4:1, takže i ten zápas byl potom lehčí. V kabině jsme si ale řekli, ať neblázníme, ať nehrajeme hurá hokej. Tak, aby to Třinec nedotáhl.
Tři přesilovky se podařilo proměnit ve vstřelenou branku. Způsobila to špatná defenziva soupeře, nebo dobrá příprava z tréninků?
Nechtěl bych hodnotit soupeře, ten hraje vždy to, co mu my dovolíme. A obráceně. Myslím si, že jsme dnes k utkání přistoupili výborně. Rozhodla první třetina, kdy jsme dali základ vítězství. Třinec musel otevřít hru, tlačit se do útoku. To nám potom vyhovovalo.
V neděli vás čeká Kladno, pravděpodobně pravý opak herního projevu Třince. Jak se na takového soupeře připravit?
Připravíme se na ně dobře. Máme totiž výborného trenéra, který nám určitě pustí video, jak oni hrají. Rozebereme si i soupeřovy přesilovky. Budeme na ně připraveni, je důležité, abychom k tomu správně přistoupili i na ledě a soupeře porazili.

