23. 10. 2019 Petr Pavlík

Rousek: První třetina? Něco jsme si k tomu řekli

V zápase proti Karlovým Varům byl jedním z hlavních strůjců našeho vítězství. Útočník LUKÁŠ ROUSEK vstřelil dva góly a po právu byl zvolen jako nejlepší hráč utkání na straně domácích. "Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, dali jsme šťastný gól a nakoplo nás to," přiznává autor dvou sparťanských gólů.

Vyhráli jsme poměrně jednoznačně. Úplně jednoduchý zápas to asi nebyl, souhlasíš?
Určitě ne. Nezačali jsme dobře. Celá první třetina nebyla taková, jakou bychom si představovali. Po přestávce se to markantně zlepšilo a začínali jsme být lepším týmem.

Od druhé třetiny jsme začali hrát více agresivněji. Co se dělo v kabině?
Žádný řev nebyl. Něco jsme si k tomu řekli, slovo si vzali zkušenější kluci a hlavně kapitán. Trenér zamíchal se sestavou a myslím, že nás to nakoplo. Máme tři body, to je nejdůležitější.

Gólovou smršť odstartoval trochu šťastný gól Milana Jurčiny. Jak moc vám pomohl?
Takový gól jsme potřebovali. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a naše hra vypadala lépe. Bylo to znát. Pak jsme začali dávat góly, a to nás nakoplo ještě víc. Sehráli jsme to dobře.

V utkání jsi dal dva góly, mohl z toho být hattrick. Nemrzí tě to?
Při té první akci jsem to chtěl zasunout do branky a pak jsem si na poslední chvíli všiml Řeky (pozn. red. Robert Říčka). On byl v dobré pozici, mohl střílet rovnou z první. Chtěl jsem mu to postrčit, bohužel jsem mu to dal pozdě. Hlavně, že jsme vyhráli.

2
Útočník Lukáš Rousek si proti Karlovým Varům připsal dva góly a dva kladné body v tabulce +/-.

Milan Jurčina není svou postavou určený k tomu, aby střílel góly. Co na něj říkáš?
Je prostě dobrej. My už ho známe z tréninků, že má hodně dobrou střelu. Při tom první gólu jsme se trochu zasmáli, jelikož podle mě ani on nevěděl, že dal gól. Ten druhý gól jenom dokázal, co umí. Krásná střela.

Máme sedmou výhru v řadě. Cítíš, že tým šlape na plné obrátky?
Určitě. Pořád se to zápas od zápasu zlepšuje. Ještě to ale není tak, jak bychom si představovali. Každý zápas je to lepší. Musíme v tom pokračovat a předvádět dobré výkony.

Jak si užíváš vítěznou sérii?
Moc. Tohle je zatím nejlepší a nejdelší týmová série, co jsem v áčku kdy zažil.

Vnímáš zlepšení také na sobě?
Myslím, že to může být ještě lepší. Postupně se do toho dostávám. Musím pořád makat.