17. 8. 2019 Petr Pavlík

Rousek: Za žádnou cenu se nesmíme vzdávat

Téměř stáhli čtyřgólové manko, v posledních sekundách sahali po vyrovnání, ale na čtvrtou výhru to sparťanům nestačilo. Svěřenci Uweho Kruppa si však v chomutovské aréně zasloužili po utkání se Soči potlesk. Těsnou porážku neodvrátil ani útočník LUKÁŠ ROUSEK, který svým gólem ve třetí třetině vykřesal naději na obrat našeho týmu v utkání. „Ukázali jsme, že se nezastavíme a nevzdáme za žádného stavu. I proto lze hledat na porážce pozitiva,“ řekl bezprostředně po utkání. 

Čtvrtý zápas v přípravě, první porážka. Co bylo špatně oproti předešlým zápasům?
Do zápasu jsme vstoupili jinak, než jsme chtěli. Měli jsme k Soči velký respekt a možná jsme se i trochu báli proti nim hrát. Ve druhé třetině se nám to podařilo zlepšit a myslím, že jsme chvílemi měli územní převahu a slušný tlak. Bohužel jsme těsně před koncem třetiny dostali gól do šatny, což týmu nikdy moc nepřidá.

V první třetině jsme dostali tři góly, což asi bylo pro vývoj celého zápasu klíčové...
Ta pro nás byla bohužel rozdílová. Inkasovali jsme v ní moc gólů, to se pak hrozně těžko dohání. V příštích zápasech si musíme uvědomit, že hrajeme proti obyčejným klukům, kteří jsou stejní jako my. Od druhé třetiny zápas vypadal úplně jinak, škoda, že ztráta byla velká.

Ve třetí třetině jsme vstřelili tři branky a duel byl dramatický až do konce. Bylo potřeba něco nutně změnit?
Před třetí třetinou jsme si v kabině řekli, že to ještě zkusíme zvrátit. Neměli jsme už co ztratit. Myslím, že jsme pro to udělali všechno, co se dalo. Bojovali jsme až do poslední vteřiny. Škoda, že to nevyšlo.

Najednou se karta úplně obrátila a ruský tým měl co dělat, aby svůj náskok udržel. Věřili jste pořád, že můžete utkání poslat alespoň do prodloužení?
Na střídačce jsme se neustále hecovali jako tým. Věřili jsme do poslední vteřiny, že utkání pořád můžeme vyhrát. Podařilo se nám dát dva docela slepené góly. Pak jsme ještě dali jednoho při hře bez brankáře. Škoda, v závěru jsme měli dobrý tlak. Nepadlo to tam, ale třetí třetina byla z našeho pohledu skvěle zvládnutá.

Pro tebe osobně to byl vůbec první zápas v přípravě. Jak ses cítil?
Dobře. Měl jsem menší zranění, nějakou dobu jsem netrénoval. Chvíli trvalo, než jsem se do hokeje znovu dostal. Teď už se ale cítím velmi dobře.

1
Pro Lukáše Rouska to byl první zápas v rámci letošní přípravy, ve kterém se mu podařilo hned skórovat.

Na své spoluhráče sis nemusel zvykat, jelikož většinu kluků znáš z minulé sezony, je to tak? 
Jasně. Myslím, že souhra byla dobrá. Kluky znám už docela dlouho. Navíc třeba s Kevinem Klímou hraju od té doby, co sem přišel. Chvíli jsme si z toho dělali legraci. Jsme na sebe už zvyklí.

Právě Kevin Klíma byl součástí jedné menší potyčky s ruskými hráči. Viděl jsi, co se tam stalo?
Neviděl. Vím akorát, že něco říkal rusky a trochu se tam s nimi pošťuchoval. Já jsem ho pak uklidňoval a říkal jsem mu, ať to nechá být, že dá gól. To se ale nestalo. (smích)

Příští týden nás čeká prestižní turnaj v Německu. Co si chcete jako tým přenést do těchto zápasů?
V první řadě se nesmíme za žádnou cenu vzdávat. I teď se to ukázalo. Všechno je pořád hratelné. Když budeme makat stejně jako ve třetí třetině, tak se dá skoro všechno zvládnout.

Během turnaje v Německu odlétáš na přípravný kemp do Ameriky. Co si od něj slibuješ?
Bude to výborná zkušenost. Budou tam ti nejlepší kluci v mladém věku, jako jsem já. Musím makat na sto procent, bude to náročné. Těším se.

Fanoušci jsou určitě zvědaví, jestli zůstaneš ve Spartě. Můžeš už teď něco naznačit?
Možnost zůstat v Americe je zatím pořád ve hvězdách. Vím jen, že Sparta pro mě vždy bude v Česku číslo jedna. 

×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Spartu čeká druhý duel ve dvou dnech

Horák: Machy má teď víc gólů než já

SPA - CEB 5:2 - Skóroval také Machovský!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!