19. 1. 2016 Lucie Štěrbová

Sabolič: Jen jsme si řekli, že na ně vlítneme

Když se halou rozezní „Pátá“ znamená to jediné: Sparta právě soupeři vstřelila pátou branku. V zápase proti Kometě tenhle song zněl v aktuální sezoně už posedmé, poprvé to ale bylo už v první třetině utkání. „Nikdy jsem nevěřil, že si jí poslechnu už v první třetině, zvlášť proti Brnu,“ zářil po utkání ROBERT SABOLIČ. Aktuálně nejlepší střelec Sparty se na nadílce pro Brno podílel dvěma brankami a asistencí.

Robert Sabolič

Sparta proti rivalovi z Brna odehrála první třetinu jako z říše snů – Jaroslav Hlinka zvyšoval na 5:0 v 18. minutě a Dragoun do konce první části přidal ještě jednu branku. „Bylo to neskutečné, v kariéře jsem to asi ještě nezažil. Bruslili jsme, makali jsme, hráli jsme suprově,“ chválil po utkání sparťanský ostrostřelec. „A ‚Pátá‘? Byl jsem šťastný, že jsem jí dneska slyšel a vlastně jsem nikdy nevěřil, že ji někdy uslyším tak brzy. Je to super pocit, když to v zápase přijde a pak ji zpívá celá hala.“

„Jen jsme si s Markem Hrbasem před zápasem řekli, že na ně vlítneme, že chceme vyhrát. A ta první třetina pak byla fakt naše,“ popisoval pocity a atmosféru před utkáním a pokračoval líčením první přestávky, kdy sparťané do kabin odcházeli v pořádném laufu: „V kabině jsme si pak říkali, že musíme hrát pořád stejně, že jim nesmíme dát ani centimetr ledu zadarmo a že nezačneme faulovat. Což se ale nepovedlo, naopak,“ našel nakonec kaňku na výkonu domácího týmu.

Nejvyšší výhra v sezoně pak Saboliče těší o to víc, že přišla právě proti Brnu, soupeři, se kterým jsou souboje nejvíc vyhecované: „Jo, je to o to sladší, že jsme si tak zastříleli právě proti Brnu, v tak prestižním zápase. Je to super, super!“

Díky dvěma brankám proti Kometě Robert Sabolič ještě navýšil náskok na čele tabulky sparťanských střelců, aktuálně má na kontě 18 branek. „Recept na góly? Jsem hodně na ledě, hodně bruslím a perfektně nám to klape s klukama,“ popisoval. „Víme o sobě, víme, kde kdo stojí, a společně bojujeme.“

„Co se vstřelených branek týká, tak nemám žádný osobní cíl, metu, na kterou se chci dostat. Je mi jedno, kolik dám gólů, hlavně, když pomůžou týmu.“