25. 3. 2023 Daniel Ryl

Série se vrací, SHOWTIME pokračuje v Praze

Těžká čtvrtfinálová série se i přes dva dobré výkony na ledě soupeře vrací do Prahy za vyrovnaného stavu. Svěřenci Miloslava Hořavy a Hanse Wallsona odehrají velmi důležitý pátý duel na domácím ledě v neděli 26. března od 16:30 hodin, ale čtvrtfinálový SHOWTIME startuje už dvě a půl hodiny před úvodním buly. I v této náročné bitvě budeme potřebovat vaši podporu, proto přijďte s dostatečným časovým předstihem.

Fanzóna startuje už dlouho před zápasem

Proti Slezanům čeká sparťany těžký úkol, tak se přijďte naladit na náročný zápas už odpoledne. Fanzóna bude tentokrát otevřena od 14:00 hodin. V tvrdosti střelby si můžete zasoutěžit o sparťanský dres, vyzkoušet si můžete střelbu na přesnost i vzdálenost a užít si zábavu z Jägermeister stánku, v němž nebude chybět DJ ani občerstvení.

Výhra a porážka, hlavy máme nahoře!

Venkovní dvojutkání jsme zahájili vítězstvím 4:2, jehož základem bylo ubráněné pětiminutové oslabení, v němž jsme dokonce skórovali. Ačkoliv Oceláři zareagovali i na druhý vedoucí gól Vladimíra Sobotky, trefa Michala Kempného nakonec zajistila triumf. "Tentokrát jsme odehráli dobře i třetí třetinu, žádný výpadek nebyl a dokázali jsme hrát stejně celých šedesát minut," pochvaloval si v rozhovoru obránce Adam Polášek.

SESTŘIH 3. ČTVRTFINÁLE V TŘINCI

Čtvrtý duel nám herně vyšel ještě lépe, Oceláře jsme většinu zápasu přehrávali, ale střelecká aktivita nestačila. Když už přišly šance, Ondřej Kacetl byl pozorný a pustil jen dorážku Romana Horáka, zatímco tři trefy domácích znamenaly porážku 1:3. "Kluci dřou, makají naplno. Je to prostě hra, Třinec byl lepší a my trošku zaostávali. Jdeme ale dál," motivoval po druhé porážce kouč Miloslav Hořava.

SESTŘIH 4. ČTVRTFINÁLE V TŘINCI

Šest podpisů, sparťan je blízko debutu v NHL

Máme pro vás dvě dobré zprávy, sparťani. Náš klub uplatnil opci na kontrakt se šesticí sparťanů, kteří už nakukují do A-týmu - jmenovitě Ostapem Safinem, Michaelem Krutilem, Petrem Hauserem, Tomášem Tomkem a dvěma tahouny juniorky Michalem Vitouchem a Ondřejem Hrabíkem.

Aby toho nebylo málo, pozitivní zpráva přišla také ze zámoří. Buffalo povolalo do prvního týmu útočníka Lukáše Rouska, který se tak v noci na neděli může dočkat debutu a stát se dalším sparťanem v NHL. Bývalý hráč našeho mužstva bojuje s Rochesterem o playoff AHL, kde je s 15 góly a 33 asistencemi lídrem týmu a zároveň druhým nejproduktivnějším Čechem.

Co říká historie? Výhra je krok za postupem

Významnou důležitost nedělního utkání podtrhuje i historie - musíme zvítězit. V sériích na čtyři vítězné zápasy jsme šli do pátého zápasu za vyrovnaného stavu celkem jedenáctkrát a jen třikrát jsme ho dokázali vyhrát. Ve všech třech případech jsme nakonec postoupili, osmkrát jsme však celou sérii prohráli.

Velmi podobnou situaci jsme poprvé prožili v semifinále 1996, kdy jsme v Praze prohráli páté utkání proti Litvínovu jednoznačně 1:6 a po porážce 4:5 po nájezdech v šestém duelu náš sen o titulu skončil. Ve čtvrtfinále v letech 2001, 2004 a 2006 jsme proti Litvínovu, Vítkovicím i Zlínu páté utkání zvládli, díky čemuž jsme nakonec postoupili do semifinále po šesti zápasech. Od té doby jsme se však do pátého zápasu dostali sedmkrát a ani jednou neuspěli.

Ve všech fázích playoff se nám podobný počin podařil proti Třinci, nutno ale podotknout, že v pěti ze zmíněných sedmi sérií jsme páté utkání odehráli venku. Čtvrtfinále 2013 proti Třinci a sérii proti Kometě o rok dříve jsme i přes domácí porážku vrátili k sedmému utkání do Prahy, jenže tam se v obou případech radoval soupeř.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Filip Chlapík se vrací do Sparty!

Konečný: Sen je týmový úspěch, chci být lepší

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

Herní přípravu odstartujeme v srpnu