8. 3. 2007 Lucie Vítková

Sérii chceme ukončit v Praze, hlásí Hlinka

Hokejisté Sparty mohou být po dvou zápasech na Moravě spokojeni. Ze Zlína odvážejí jedno vítězství, čímž si splnili osobní cíle. Forvard Jaroslav Hlinka krátce po čtvrtém střetnutí navíc poodhalil následující plán Pražanů, a to ukončit sérii v neděli na domácím kluzišti.

Zlín do čtvrtého zápasu naskočil s obrovskou chutí vyhrát a od začátku duel ovládal. Vhod mu přišlo také několik přesilových her, v nichž získal herní převahu. A nejen převahu, větší aktivitu dokázali Medvědi vyjádřit také brankově. V první třetině dvakrát uspěli v početní výhodě a výrazně tak nalomili střetnutí ve svůj prospěch. “První branka byla hloupá a nalomila nás, po druhé brance už jsme tušili, že to dotáhneme jen těžko. Zápas jsme jednoduše nezvládli, nevyšel nám,“ nehledal kličky Jaroslav Hlinka.

Po první třetině navíc pro zranění odstoupil ze hry Ondřej Kratěna a trenéři museli přeskládat útoky. Hra Sparty se rázem rozložila. “Ondra nám určitě alespoň trochu chyběl,“ přiznal Hlinka. Největší rozdíl mezi soupeři byl však jinde. Zatímco doposud přesilové hry v sérii ovládala lépe Sparta, tentokrát v nich uspěl Zlín. Proměnil čtyři přesilovky, Sparta jedinou. “Nic bych v tom nehledal, příště to může být zase obráceně,“ neláme si hlavu nejproduktivnější muž základní části.

Zlínští hokejisté navíc procitli v koncovce a prvně odčarovali kouzlo mladého brankáře Tomáše Duby. Ten kapituloval čtyřikrát a do závěrečné dvacetiminutovky už nenastoupil. Že by si Medvědi na Dubu začali více věřit? “Toho se neobávám. Tomáš je dobrý brankář a když mu v Praze pomůžeme, tak Zlín opět vychytá,“ věří zkušený útočník.

Ve třetí třetině začali na ledě dostávat více prostoru mladí hráči, do hry se pořádně dostala také čtvrtá formace. Zejména v oslabení a přesilovkách na ledě výrazně chyběli členové první či druhé formace. “Za stavu 4:0 pro domácí jsme věděli, že výsledek jen těžko zvrátíme. Začalo pracovat podvědomí a trošku jsme se začali šetřit, střádat síly na pátý zápas,“ vysvětluje český reprezentant. “Ale vyhrát jsme samozřejmě chtěli, tentokrát to ale vyšlo Zlínu. Myslím, že se nic neděje. Přijeli jsme sem pro jedno vítězství, které máme a v neděli chceme sérii ukončit v Praze,“ hlásí sebevědomě zkušený útočník protřelý také zahraničními ligami.