29. 12. 2013 Daniel Ryl

Simon: Doufal jsem, že se brankář chytí

Podle svých slov se prvních čtyřicet minut hledal, ale v poslední třetině zápasu s Kanadou se dostal do tempa a celý duel rozhodl v samostatných nájezdech. DOMINIK SIMON vytasil Forsbergovu kličku a stvrdil první vítězství české dvacítky na světovém šampionátu ve švédském Malmö.

Dominiku, před zápasem byste dva body s Kanadou brali všemi deseti, ale nemrzí vás, že jste nezískali plný počet bodů? Během zápasu jste totiž čtyřikrát vedli, ale ani jednou jste náskok neudrželi...
Trochu nás mrzí, že se nám nepodařilo vyhrát za tři body, když jsme tolikrát vedli. Jsme ale vděční a šťastní za výhru po nájezdech.

Co se vám v porovnání s prvním utkáním podařilo?
Oproti zápasu s USA se nám vydařil vstup do zápasu. Dneska všechno šlapalo tak, jak by to šlapat mělo. Na druhou stranu je pravda, že třeba já sám jsem byl nespokojený. První dvě třetiny jsem si ztěžoval práci v obraně zbytečnými kličkami. Musíme zjednodušit hru v obranném pásmu a více si tam pomáhat.

Věříte tomu, že s výkonem jako v sobotu byste USA potrápili mnohem více?
Určitě ano. Výkon s USA nebyl špatný, ale na nějakých deset minut jsme vypadli ze zápasu a dělali zbytečné chyby. Oni to potrestali a společně s nevydařeným vstupem do zápasu to nemohlo dopadnout jinak.

Co vám po utkání řekl trenér Přerost? Pochválil vás?
Pogratuloval nám k našemu týmovému výkonu a podotknul, abychom si uvědomili, že můžeme hrát s každým týmem, pokud do toho dáme takové nasazení a obětavost.

Teď už k hvězdnému momentu, po kterém by na Vás byl Peter Forsberg hrdý. Díky jeho kličce a vašemu bezchybnému provedení jste se nakonec radovali ze zisku dvou bodů. Reagoval jste na brankáře, nebo jste měl od začátku jasno, jak zakončíte?
Už před nájezdem jsem si řekl, že je pravý čas na tu kličku, protože by to mohlo rozhodnout. Doufal jsem, že se bude gólman bát mého pohybu do beckhendu a půjde s ním. Povedlo se, tak jsem to vrátil a naštěstí mi puk nevypíchl. (usmívá se)

"Už na střídačce, jsem mu řekl, ať udělá to, co umí nejlépe. Věděl jsem, že Forsbergovu kličku umí."
- Martin Procházka

Kolik zpráv svítilo na vašem telefonu, když jste ho vzal po utkání do ruky?
(směje se) Hodně, ještě jsem je všechny nepřečetl.

Jak se herně cítíte vy osobně? Může vás takový zápas nakopnout?
Po prvních dvou třetinách s Kanadou jsem se necítil nejlépe a nebyl jsem se svým výkonem vůbec spokojený. Potom jsem se trochu rozbruslil a cítil se lépe. Ve třetí třetině už to bylo z mé strany celkem v pohodě. (usmívá se) Celý tým společně s neskutečným brankářem dnes odehrál parádní zápas. Štěstí se k nám také přiklonilo, tak snad se nám bude dařit i dál. (usmívá se)

Vítězstvím nad Kanadou jste si na sebe upletli bič, protože se bude očekávat, že si s Německem a Slovenskem poradíte. Kudy vede cesta k zisku šesti bodů?
Pevně doufám, že Němce i Slováky porazíme. Lehké to určitě nebude, ale my musíme jít do každého zápasu se stejným nasazením. Potom můžeme hrát s každým.

Foto: Michal Slavík