15. 10. 2014 Miroslav Grossmann

Škoda, litoval Kumstát zkažených přihrávek

Sedm minut před koncem třetí třetiny, když Sparta dotírala na soupeře, měl PETR KUMSTÁT dvakrát puk na hokejce v dobré pozici. Spoluhráče mohl v obou případech poslat do gólové šance. Ale pokaždé mu kotouč sjel z hole. „Puk se mi točil. Nejdřív mi to sjelo ze špičky, pak z patky,“ litoval sparťanský útočník po porážce s Litvínovem 0:1.

Puk v obou případech skončil mimo dění a marné sparťanské úsilí muselo pokračovat dál. „Asi v tom bylo i trochu mé nešikovnosti. Občas se to stává, ale v takovém zápase je to opravdu škoda,“ řekl.

Petr Kumstát

Že Holešovičtí v souboji o druhé místo extraligové tabulky neskórují, málokdo čekal. Vždyť v předchozím duelu proti Vítkovicím se trefili sedmkrát. „To nám tam napadalo všechno. Měli jsme ale větší tah na branku. Proti Litvínovu jsme se probít nedokázali,“ uznal Kumstát, který na ledě strávil 21 minut, nejvíce ze všech sparťanských útočníků.

Litvínovu skvěle zachytal brankář Pavel Francouz. Nepředváděl zázračné zákroky, ale jeho jistota čněla nade vše. „Je to reprezentační gólman, pořád se zlepšuje. A nevypadávaly z něj puky,“ pochválil ho Kumstát.

Litvínov navíc působil, že má sil na rozdávání. Sparťané v extralize odehrála o dva zápasy víc než Severočeši a k tomu nastupují v Lize mistrů. „Je fakt, že zápasů jsme měli dost. Ale nechceme se na to vymlouvat. Zase tak špatné utkání jsme nesehráli.“

V závěrečné třetině si domácí přesto vytvořili tlak. Jenže přibrzdila je tři oslabení a i díky nim Litvínov právě v poslední části Spartu přestřílel 12:7. „Je to náš nešvar zatím po celou sezonu,“ lituje Kumstát. „Máme hodně faulů na polovině soupeře. Upozorňujeme se na to, ale faulujeme stále. I z přemíry snahy,“ uzavřel člen elitní formace Pražanů.