2. 12. 2006 Tomáš Kubánek

Šlégr: Neudržel jsem nervy

Slavné duo olympijských vítězů v litvínovské dresu ani tentokrát fanoušky nezklamalo. Robert Reichel se blýsknul vyrovnávacím gólem a Jiří Šlégr zase dvakrát zkřížil pěsti s domácím útočníkem Langhammerem. Nakonec však vítězství Sparty nezabránili.
"Myslím si, že do poloviny utkání to bylo dost vyrovnané. Bohužel Sparta udržela víc semknutou obranu a dotáhla zápas do vítězného konce," říká o prohraném střetnutí Šlégr. "My se z toho musíme poučit, protože jsme tam měli hodně přečíslení, ze kterých padají góly, což se nám doteďka nestávalo."

Utkání začínalo pořádně nabírat na obrátkách až po první přestávce. Do té doby se sice hrálo nahoru dolů, ale šancí si oba týmy příliš nevypracovali, spíše se spoléhaly na pevnou obranu. "Určitě se čekal útočnější začátek. Ale obě mužstva o soupeři ví, že používá útočný hokej, takže jsme se soustředili spíš na obranu. Až pak přišly naše chyby, z kterých jsme dostali góly."

Proto diváci čekali na úvodní gól celkem dlouho. A branka Hlaváče byla také na dlouhý čas jediná, kterou viděli. Až v polovině utkání přišlo vyrovnání z hole Reichela. Od té doby se už fanoušci nenudili ani chvilku. Chemiky vstřelený gól hodně povzbudil a hnali se za dalším. Jejich snahu však brzy utnula opět spolupráce Hlinky s Hlaváčem. "Padlo to v oslabení, to se prostě děje, s tím se nedá nic dělat. Samozřejmě mě mrzí, že to bylo po mém vyloučení, ale už to nevrátím," říká zkušený obránce.

Šlégr byl vyloučen na čtyři minuty za potyčku s Langhammerem, který vyinkasoval pouze jeden trest, a tak hrála Sparta přesilovku. Šarvátka ve druhé třetině však nebyla jediná. Oba kohouti se do sebe pustili ještě v poslední části. "Ve druhé třetině v rohu u mantinelu jel pro puk, zapřel se a chtěl mě trefit. Já jsem se samozřejmě zapřel taky, a tak vylétnul proti mantinelu. Po odpískání za mnou ještě jel a začal mi nadávat, že jsem do něj šel asi zákeřně nebo co... Já jsem neudržel nervy a nevzal ty jeho nadávky," popisuje Šlégr incident se sparťanským obrem, kvůli jehož pokračování ve 48. minutě zápas nakonec nedohrál.

Ještě předtím však málem zabránil gólu Tabačka, která padla v okamžiku, kdy se brankář Hübl po jednom ze zákroků ocitnul mimo brankoviště, a proto sám nemohl zasáhnout. Jiří Šlégr se jej tak na brankové čáře snažil zastoupit, ale úspěšný nebyl. "Asi jsem si měl ještě kleknout, ale v tu chvíli už bylo pozdě," lituje.

O šest minut později už litvínovský hráč putoval po další šarvátce s Langhammerem předčasně pod sprchy. "Zbytek zápasu jsem už sledovat nestihnul," dodává bývalý reprezentant.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Darsová a Vrbický: Jsme tým pro tým

Kapitán Michal Řepík prodloužil smlouvu ve Spartě

Machovský: Těžká výhra, fanouškům patří dík

​Jedenáctý hold vzdáme legendám kriminalistiky