24. 3. 2014 Lucie Strouhová

Souboj hráčů: Karol Sloboda vs. Karel Pilař

Ve dvojzápase na severu Moravy jsme podrobněji sledovali obránce. Defenziva je základ úspěchu zejména ve vyřazovacích bojích, proto jsme porovnali KARLA PILAŘE a ostravského KAROLA SLOBODU.

#22 Karol Sloboda

Třicetiletý Sloboda tvoří základní kámen vítkovické obrany od září roku 2011. Pravidelně nastupuje ve druhé obranné dvojici a letos zaznamenal velice úspěšnou sezonu zejména ve statistice +/- bodů, která je nejdůležitější statistikou každého hráče.

tolik +/- bodů Sloboda nastřádal v základní části.

Karol Sloboda je hokejový světoběžník. Rodák z Bratislavy zkoušel štěstí za mořem, v nejvyšší české soutěži už okusil dres hned několika klubů. Fanoušci jej mohli sledovat také rok v Holešovicích.

Ve Vítkovicích patří mezi nejvytěžovanější beky. Pravidelně nastupuje ve druhé formaci s Kudělkou, hraje oslabení i přesilové hry.

Momenty Karola Slobody ve třetím utkání:

17:11 - Sloboda propadl v útočném pásmu a dopředu tak mohl postupovat Simon, zaváhání ale nevyužil.

21:52 - Sloboda šikovně vypíchl puk a založil rychlý protiútok domácích, Vzápětí ranou od modré trefil padajícího Rachůnka.

34:21 - Po chybné rozehrávce Kubáta pálil Sloboda z dálky, brankář Sparty nadvakrát nebezpečí uhasil.

47:35 - Ve skrumáži před Šindelářem našel nejrychleji puk Sloboda a uklidil jej do bezpečí.

63:37 - Pech po vhazování objel Slobodu a ocitl se sám před Šindelářem, ovšem přestřelil.

Momenty Karola Slobody ve čtvrtém utkání:

1:30 - Sloboda pokazil rozehrávku, po které se sám před Šindelářem objevil osamocený Pech. Sloboda hasil situaci jen s přispěním faulu.

2:14 - Nedovolený zákrok Slobody potrestal v přesilové hře Piskáček.

4:09 - Ton mohl střílet zblízka, do jeho projektilu v poslední chvíli vložil hůl Sloboda.

14:02 - Další chybná rozehrávka Slobody, tentokrát únik Pecha zastavil vyrážečkou Šindelář.

41:02 - Na Klimka si ve středním pásmu počkal Sloboda a ukázkovým hitem jej zastavil.

#29 Karel Pilař

Šestatřicetiletý Pilař patřil tradičně k tomu nejlepšímu, co má trenér Jandač v obraně k dispozici. Ofenzivně naladěný bek ovládl kanadské bodování zadních řad a jeho chuť roste každým rokem právě v nadstavbové části.

29 (8+21)
účet Karla Pilaře v základní části

Také ve třetím utkání byl Pilař vidět. Hrál na kraji rizika, jednou byla jeho přihrávka geniální, podruhé musel hasit situaci faulem. Třikrát se ocitl na trestné lavici a musel sledovat počínání svých spoluhráčů při dvouminutovém oslabení. Hodně střílel a snažil se vymyslet příležitost pro spoluhráče. Na ledě byl i u vítězné branky v prodloužení.

Ve čtvrtém utkání si připsal asistenci a byl u spousty povedených akcí hostujícího celku, několikrát prověřil pozornost Šindeláře a nakonec si připsal asistenci u gólu Hlinky v přesilové hře pěti proti třem.

Momenty Karla Pilaře ve třetím utkání:

02:48 - Poprvé za katr, dvě minuty za hákování pro Pilaře.

13:40 - Sparta kombinuje v útočném pásmu, tlak zakončil Pilař střelou do skrumáže před Šindelářem.

16:27 - Pilař se vřítil do třetiny, napřáhl na kruhu a trefil boční síť.

18:23 - Podruhé fauloval, k ledu před brankou poslal forvarda Vítkovic.

31:28 - Ve hře 4 na 4 po vhazování udělal dva kroky k bráně a vyzkoušel pozornost gólmana Ostravy.

37:05 - Přidržení soupeře za brankou stálo Pilaře třetí dvouminutový trest.

Momenty Karla Pilaře ve čtvrtém utkání:

1:39 - Z mezikruží trefil příklepem jen náruč Šindeláře.

6:05 - V krátkém sledu Pilař dvakrát dobře přečetl hru a zblokoval střely zblízka.

29:47 - Pražané se potřetí radují, Pilař si připsal druhou asistenci u branky Hlinky.

46:25 - V přesilové hře na místě ostřelovače dvakrát donutil Šindeláře být pozorný střelou od modré čáry.

53:57 - Po chybě Pilaře za brankou Vítkovice snížily na rozdíl dvou branek.

55:59 - Při tlaku Ostravanů Pilař neváhal a lehl do střely Romanovi.

Statistiky Karol Sloboda Karel Pilař
Góly: 0 0