15. 11. 2008 Tadeáš Drahorád

Sparta bude poprvé hostit Mladou Boleslav

Po skalpu trapícího se loňského vítěze základní části budou chtít sparťané potvrdit svou formu i proti dalšímu soupeři ze spodních pater tabulky, extraligovému nováčkovi z města automobilů. Utkání v rámci 23. kola O2 extraligy se odehraje v neděli 16. listopadu v TESLA ARENĚ od 17:00.
O soupeři ...

Extraligový nováček z Mladé Boleslavi již definitivně získal ostruhy a každý jeho soupeř by se měl mít na pozoru. Premiérový extraligový duel mezi oběma soky byl na programu poslední záříjový den. Na vyprodaném mladoboleslavském stadionu byl k vidění velice vyrovnaný hokej. Dlouho se hrálo bez branek, první gól viděli diváci až ve 41. minutě, kdy otevřel skóre Handlovský. Sparťanům se podařilo díky Výbornému vyrovnat o šest minut později a zdálo se, že zápas půjde do prodloužení. Jenže dvacet vteřin před koncem domácí chybovali, puku se chopil Michal Broš, který svým gólem těsně před závěrem rozhodl o tom, že všechny body si odvezou Holešovičtí.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Jak již bylo řečeno, Mladá Boleslav spoléhá na defenzivu a k té je potřeba spolehlivý gólman. Budějovický odchovanec Jan Chábera se dlouho snažil prosadit do kádru Mountfieldu, ale přes Romana Turka cesta nevedla. V Mladé Boleslavi dostal čtyřiadvacetiletý brankář konečně důvěru. Jeho úspěšnost zákroků je slušných 92,32%. V gólové produktivitě jsou na tom Středočeši bídně a tato skutečnost se musí promítnout i do jejich individuálních statistik. Nejvíce kanadských bodů (13) zatím posbíral někdejší německý reprezentant Jan Benda. Šestatřicetiletý harcovník je týmu prospěšný zejména svými bohatými zkušenostmi.
O Spartě:
V posledních šesti utkáních sparťané pouze jednou nezískali ani bod a po týdnech tak začínají předvádět poměrně vyrovnané výkony. V minulém zápase Sparta zásluhou gólů Netíka, Vykoukala a Kratěny porazila trápící se České Budějovice. Pražané jsou s pětatřiceti body sice až na osmé příčce, dobrou zprávou ale je, že odstupy jsou minimální. Na čtvrté místo ztrácejí sparťané jenom tři body. Zlepšit se Sparta musí zejména doma, kde má čtvrtou nejhorší bilanci z celé extraligy.
Ve Spartě nejvíce září:
Tomáš Netík se po zranění vrátil na led ve velkém stylu. Proti Budějovicím se dostal do několika nadějných šancích, vstřelil Mountfieldu důležitý gól do šatny a nakonec byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Že by mu prospěla středeční návštěva koncertu Michala Davida a Drupiho, jehož melodie si před zápasem prozpěvoval? Jen tak dál! Vítěznou brankou v posledním zápasem potvrdil Ondřej Kratěna svoji pozici nejproduktivnějšího hráče Sparty. Za dvaadvacet zápasů si jednatřicetiletý křídelník připsal advacet bodů za jedenáct gólů a devět asistencí.
O zápase:
Utkání 22. kola O2 extraligy je na programu v neděli 16. listopadu v TESLA ARENĚ od 17:00. Fanoušci, kteří se nemohou dostavit přímo do hlediště, můžou sledovat tradiční online přenos na našem webu, utkání nabídne i internetová tv.hokej.cz.
Sestavy z minulého kola:
Pöpperle (Přikryl), Černošek, Gulaši, Vykoukal, Hanzlík, Ptáček, Jerofejevs, Procházka L., Cunik, Výborný - Broš - Kratěna, Ton - Langhammer - Netík, Látal - Podlešák - Koreis, Mrňa - Hrdel - Hromas.
Chábera (Šindelář) – Jindra, Posmyk, Holub, Kočí, Brňák, Schnabel, Bauer, Padělek, Král, Handlovský, Tomas, Čech, Benda, Kazionov, Barinka, Rod, Boháč, Sýkora, Eiselt, Nouza
Vzájemná bilance zápasů
2008/2009: 1 - 0 2:1