16. 10. 2014 Daniel Ryl

Sparta míří na led rozjetého lídra z Třince

Těžký týden sparťanů pokračuje v pátek na ledě třinecké arény. V Třinci nevyhráli už čtyři zápasy v řadě, ale všechny si připsali ještě ve staré aréně. V nové WERK ARÉNĚ budou chtít rozjet novou sérii - vítěznou. Utkání na hřišti prvního týmu tabulky je na programu v pátek 17. října od 17:20. Bude se tentokrát radovat Sparta?

Oceláři z Třince mají na kontě osm vítězství v řadě!

Už před sezonou byli pasováni do role největšího favorita soutěže. Tuto nálepku Oceláři potvrzují a po dvanácti zápasech vládnou extraligové tabulce s náskokem šesti bodů na druhý Litvínov.

V posledním utkání zavítali na led Zlína, který stále prožívá mistrovskou kocovinu. Ten si proti lídrovi tabulky další body nepřipsal a prohrál 0:4. Stejným výsledkem vyhráli už tři utkání. Tentokrát si čisté konto připsal Peter Hamerlík. "Od druhé třetiny jsem se dostal do tempa a potom se mi už chytalo velmi dobře," hodnotil po utkání slovenský brankář.

Pro legionáře ve službách Třince to byla první nula sezony. Hamerlík tak pomohl svému týmu k dalšímu vítězství. "Do každého utkání jdeme s jednoznačným cílem vyhrát. Soutěž je dlouhodobá a na každý tým může někdy sednout nějaká krize," komentoval pro klubový web aktuální formu svého týmu brankář Třince.

Oceláře tentokrát čekají duely se Spartou a Pardubicemi. "Program je poměrně nahuštěný, čekají nás dva těžké zápasy, ale jsme v dobré náladě a rozhodně je v našich silách vše zvládnout," věří Hamerlík. Únavu si nepřipouští. "O únavě bych se v této fázi sezony vůbec nebavil, protože v naší nové aréně máme naprosto optimální podmínky pro regeneraci."

LETNÍ ZMĚNY V KÁDRU TŘINCE

PŘÍCHODY ODCHODY
Lukáš DOUDERA (O, Kladno) Juraj ŠIMBOCH (B, Prostějov, H)
Milan DOUDERA (O, Kladno) Michael FOLTÝN (O, Havířov)
Rostislav KLESLA (O, Phoenix) Jakub KANIA (O, Kladno)
Vladimír DRAVECKÝ (Ú, Ajoie, 2. SUI) Daniel KREJČÍ (O, Slavia, NH)
Jakub GAŠPAROVIČ (Ú, Karaganda, test) Martin LOJEK (O, Martin)
Aron CHMIELEWSKI (Ú, Comarch Cracovia) Lukáš ZÍB (O, Vítkovice)
Zbyněk IRGL (Ú, Dinamo Minsk) Radek BONK (konec kariéry)
Kamil KREPS (Ú, Ässät Pori) Erik HRŇA (Ú, Olomouc, H)
Tomáš PLÍHAL (Ú, Tappara Tampere) David KVĚTOŇ (Ú, Mladá Boleslav)
Lukáš ŽEJDL (Ú, Slavia) Rostislav MAROSZ (Ú, Olomouc)
David OSTŘÍŽEK (Ú, Kometa Brno)
Jan PETEREK (konec kariéry)
Vojtěch POLÁK (Ú, Ilves Tampere)
Martin RŮŽIČKA (Ú, Čeljabinsk)
Václav VARAĎA (Ú, konec kariéry)
Marek ZAGRAPAN (Ú, Košice)

S vítězstvím je na řadě Sparta, potvrdí pravidelnost?

Jako anglické počasí. Jednou prší, podruhé svítí sluníčko a takhle pořád dokola. I tak by se daly popsat poslední vzájemné zápasy Sparty s Třincem. Dvě vítězství v řadě zaznamenala naposledy Sparta ve třetím a čtvrtém utkání základní části ročníku 2012/2013.

Od té doby se oba týmy ve výhrách střídají. Série střídajících výsledků činí už jedenáct zápasů a výrazně ji ovlivnila sedmizápasová čtvrtfinálová série ze zmíněné sezony 2012/2013. Sparta od prvního čtvrtfinále vyhrála pětkrát, zatímco Oceláři šestkrát.

Šest z jedenácti posledních zápasů odehrála v Třinci a vyhrála pouze druhé čtvrtfinále, když se radovala z vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Od té doby uhrála v Třinci jediný bod s celkovým skóre 13:26 ve prospěch Ocelářů.

Sestavy z posledního kola:

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Klesla, Roth, Doudera, Galvas, Linhart, Nosek, Trončinský – Dravecký, Kreps, Rufer – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Jašek. Trenér: Jiří Kalous.

HC Sparta Praha: Novotný – Hrbas, Barinka, Piskáček, Polášek, Ďaloga, Mikuš – Kumstát, Pech, Rolinek – Přibyl, Hlinka, Buchtele – Klimek, Cingel, Sabolič – Dvořáček, Volek, Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Michal Barinka: Do Třince si jedeme pro body!

Spartu čeká perný týden. V úterý hostila druhý Litvínov a tentokrát ji čeká cesta na led třineckého lídra tabulky. "Mají výborně poskládaný a perfektní mančaft. Poslední výsledky jsou famózní a bude to tvrdý oříšek," tuší obránce Michal Barinka. Jedním dechem ovšem dodává, že Sparta bude chtít bodovat. "My si jedeme pro body!" hlásí odhodlaně.

Třinec byl před sezonou pasován do role největšího favorita, což zatím potvrzuje. "Mají strašně dobrý kluky. Ke všemu otevřeli nový stadion, na což se těším, protože to bude něco nového," přiznává Barinka. "Každopádně Třinec je jeden z favoritů, ne-li největší."

Barinka ještě v minulé sezony oblékal dres Vítkovic, jejichž rivalita s Třincem je velmi známá. Dá se srovnávat s rivalitou mezi Třincem a Spartou? "Nějaké rozdíly tam jsou, ale když jede Sparta na Moravu, tak je to vždycky pozdvižení. Lidi na to chodí a hráči se na ledě lépe vyhecují," hodnotí obránce Sparty.

Cesta za body je podle něho jasná. "Perfektní hra a žádné zbytečné fauly. Dávají hodně gólů a málo jich dostávají. Byla by sebevražda tam jet hrát nějaký hurá hokej." Holešovický celek má za sebou nabitý program, ale tentokrát si více odpočinul.

"Volná středa nám pomohla, protože toho bylo dost. Mohli jsme trochu vypustit a teď se soustředit na další zápasy. Každé utkání bude teď těžké, protože body potřebuje nahnat každý," dodal na závěr hráč s 42 na zádech.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila