7. 1. 2019 HC Sparta

Sparta vzdává hold padlým hrdinům

Ojedinělý a tradiční projekt na české sportovní scéně je po roce opět tady. Sparta na začátku února věnuje dva zápasy členům integrovaného záchranného systému (IZS) a Armády České republiky (AČR) v rámci již desátého ročníku Sparta vzdává hold. Těšit se můžete na nové speciální dresy a opravdu bohatý a emotivní doprovodný program.

Jubilejní ročník bude mít podtitul „Pocta hrdinům“ a vyvrcholí dvěma zápasy v domácí O2 areně – proti Vítkovicím 1. února a poté nedělní utkání s úvodním slavnostním ceremoniálem 3. února proti Plzni. Právě v tento zápas oblečou hokejisté Sparty speciální dresy, tentokrát úplně bez reklam. Ceremoniál začne už ve 14.30 hodin, doporučujeme tedy všem fanouškům, aby na zápas dorazili s dostatečným předstihem. Už ve 12.00 hodin bude před O2 arenou vystavena technika všech složek včetně záchranářského Golema. Členové složek se zároveň budou podílet i na doprovodném programu v Galerii Harfa v rámci projektu Vyrůstej se Spartou. O2 arena bude otevřená v obou zápasech již 90 minut před zápasem, doporučujeme opět využívat i vstup JIH. 

Na dresu se objeví jména všech 191 padlých hrdinů IZS a AČR, kteří zemřeli při výkonu služby od vzniku České republiky v roce 1993 do konce roku 2018, ať už v České republice, nebo na zahraničních misích v případě českých vojáků.

Speciální dresy si můžete zakoupit ve sparťanském fanshopu. Hrané dresy se poté budou opět dražit v aukci. Její výtěžek bude přidán k výnosu z dražby výročních dresů a společně poputují na konto Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity.

DRES SPARTA VZDÁVÁ HOLD OBJEDNÁVEJTE ZDE:

„V aktuálním jubilejním desátém ročníku chceme vzdát hold členům všech jednotek, kteří v rámci výkonu služby položili to nejcennější, co měli. Svůj život,“ říká předseda představenstva HC Sparta Praha Petr Bříza, který stál v roce 2009 u vzniku tohoto ojedinělého projektu. 

Poděkovat mohli i fanoušci

Poděkovat členům všech jednotek mohli během lednových domácích utkáních se Zlínem, Kometou Brno a  Libercem i fanoušci, a to ve speciálním video koutku, kde se nahrávaly jejich vzkazy. Ty budou k vidění na kostce během slavnostního ceremoniálu před nedělním utkáním s Plzní.

V minulosti již speciální dresy připomínaly policejní, hasičské a záchranářské uniformy, hráči byli odění také do vojenských maskáčů. Oba zápasy v únoru navštíví dohromady více než 12 tisíc členů IZS a AČR. Část výtěžků ze vstupného poputuje poprvé na výše zmíněné nadace. Na oba zápasy bude před Oarenou připravena technika složek IZS a AČR, kterou si mohou fanoušci ještě před utkáním prohlédnout. 

Před nedělním zápasem se navíc mohou malí sparťané těšit na speciální program v Galerii Harfa v rámci projektu Vyrůstej se Spartou a částečně si vyzkoušet práci hasičů, záchranářů, policistů či vojáků. Samozřejmostí je také hokejový turnaj všech složek během přestávek obou utkání. 

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta pořádá další brankářský kemp!

Zemřel pan Luděk Bukač

Cizinci ve Spartě: vláda Kanady i jeden titul

Pět hráčů prodloužilo smlouvy ve Spartě