19. 12. 2008 Radek Papáček

Sparťané rozdávali radost dětem

Zpříjemnit předvánoční čas dětem z Dětského domova v Litoměřicích se vydali hokejisté Sparty Libor Procházka, Petr Ton a Jakub Langhammer. Spolu se zástupci firmy Dell Česká republika, jenž je partnerem domova, strávili ve společnosti dětí krásné odpoledne plné zábavy.

Čtvrteční odpoledne v Litoměřicích se neslo v přátelském a pohodovém duchu. Když se společenská místnost začala postupně naplňovat dětmi, většina z nich poznávajících hokejisty Sparty byla nejdříve velice nesmělá. Po představení Libora Procházky, Petra Tona a Jakuba Langhammera generálním ředitelem Dellu Pavlem Zentrichem však veškerý ostych opadl.

U posezení nad vánočním cukrovím hráči dětem nejdříve odpovídali na spoustu zvídavých dotazů a posléze i při prohlídce pokojů a interiéru domova. Zábava plná emocí a napětí pak propukla v herně stolního fotbálku, kde si děti zahráli ve dvojicích spolu s hokejisty nebo proti nim. Děti si v triu sparťanů našli dokonce i takové své oblíbence, které si rezervovali jako parťáky už na dvě hry dopředu.

Děti z dětského domova si pro svou návštěvu připravili poutavý program, který odstartovala skupina s tanečním vystoupením Bazén. Následovala ukázka break dance, hudební část s doprovodem klavíru a flétny, básně recitované v angličtině i češtině a mnoho dalšího.

Na samotný závěr pak hokejisté Libor Procházka, Petr Ton a Jakub Langhammer vyhověli všem zájemcům o autogram na sparťanské kartičky, plakáty nebo ročenky. Celkově tak strávili ve společnosti dětí hezké odpoledne a svou účastí pomohli rozveselit jejich tváře. Neméně radosti děti jistě budou mít i při usednutí pod vánoční stromeček, kam jim od firmy Dell Česká republika přibylo také několik báječných dárečků.

FOTOGALERIE z návštěvy sparťanských hokejistů v Dětském domově Litoměřice

Srdce na dlani

Nadační fond Srdce na dlani je společným projektem firem Oracle Czech a Dell Česká republika, který si klade za cíl pomáhat dětem v dětských domovech, a to nejen po materiální stránce. Jedním z našich hlavních cílů je pomoci dětem snáze se integrovat do společnosti a překonat překážky, které jim často po opuštění domovů v životě vyvstanou. Za všechny zmiňme například nižší počítačovou gramotnost, menší motivaci „něčeho dosáhnout“ či malý zájem o dobré známky ve škole. Nedáváme dětem pouze dárky, snažíme se je motivovat k lepším výkonům a podporovat ve vzdělání.