24. 10. 2023 HC Sparta

Sparťanská krev spojí fanoušky hokeje a fotbalu

Jsme jedné krve. Sparťanské krve. Hokejová Sparta se spojuje se svou fotbalovou sestrou v nejstarším dobročinném projektu českého sportu. Sedmnáctý ročník Sparťanské krve propojí v jubilejních sezonách obou klubů fanoušky Sparty za jediným účelem – zapojit co nejvíce hrdinů k aktivnímu dárcovství.

Tisíce sparťanů darují každý rok svou krev, aby pomohli těm, kdo ji zrovna potřebují k záchraně svých životů. Sparta už sedmnáct let motivuje dárce k příchodu do odběrových místností. Také letos hrdinové všedních dnů nemusí nutně pouze do nemocnice. Odběrové místnosti pro ně budou připravené ve sparťanských chrámech – v O2 areně, ve Sportovní hale Fortuna a nově také v letenské epet ARENĚ.

“Akce je pro mě osobně ztělesněním ryzího sparťanství. Co může být větší hrdinství než pomoci člověku, který akutně potřebuje naši pomoc,” těší se na letošní ročník generální ředitel Sparty Petr Vosmík.

„Jsme moc rádi, že můžeme být součástí projektu, který jako jeden z prvních v republice ukázal sportovnímu prostředí společenský přesah, který kluby mohou mít, a také jak silně mohou pomáhat a formovat okolní prostředí,“ vyjádřil nadšení ze spolupořádání ředitel marketingové komunikace ACS Kamil Veselý.


Společné odběry na sparťanské půdě:

2. listopadu - v hráčské kabině - O2 arena - rezervace termínu

7. listopadu - v hráčské kabině - Sportovní hala Fortuna - rezervace termínu

22. listopadu - epet ARENA (místo upřesníme později) - rezervace termínu

30. listopadu - VIP prostory Sportovní haly Fortuna (možnost sledovat trénink hráčů) - rezervace termínu

Na společné odběry dorazí také osobnosti z řad klubových legend klubu a sparťanští maskoti. K dispozici bude chutné občerstvení a také možnost dostat se na sparťanská místa, která nejsou normálně přístupná.

Všichni, kteří se v listopadu rozhodnou darovat krev při společných odběrech ve Sportovní hale Fortuna a O2 areně a ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí, obdrží voucher na vstupenky na zápas HC Sparta Praha. Každý fanoušek, který se v listopadu rozhodne darovat krev na Letné, obdrží dvě vstupenky na poslední domácí zápas AC Sparta Praha v roce 2023, který fotbalisté odehrají na Letné v neděli 17. prosince od 18 hodin proti Teplicím.

Dále pokračuje dlouhodobý program karty sparťanského dárce, který motivuje fanoušky k pravidelnému darování krve. Tuto kartu si mohou fanoušci vyzvednout jak v odběrových místnostech, tak ve fanshopu HC Sparta Praha ve Sportovní hale Fortuna a fanshopu AC Sparta Praha na Letné. Za každé kvarteto odběrů se mohou fanoušci těšit na exkluzivní dárky.

Informace ke Kartě sparťanského dárce:

  • karta slouží k záznamu odběrů krve a následnému odměňování pravidelných dárců
  • kartu noste s sebou na odběry a po každém dokončeném odběru požádejte obsluhu odběrového centra o potvrzení formou razítka a podpisu
  • po každých čtyřech odběrech získáte nový odznak dárce Sparťanské krve a dárek
  • po šestnácti dokončených odběrech obdržíte od klubu speciální dres podepsaný od celého týmu
  • odznaky si můžete vyzvednout ve fanshopu Sparty, dres můžete nárokovat po šestnácti odběrech v kancelářích HC Sparta Praha po předložení zaplněné karty
  • razítka a potvrzení nelze získat zpětně. Akce začala 1. listopadu 2022
  • odběry lze absolvovat v jakémkoliv odběrovém místě

Projekt Sparťanská krev probíhá od roku 2007, kdy došlo k prvnímu hromadnému darování krve v Transfuzním oddělení Thomayerovy nemocnice v Krči. Projekt v posledních letech do odběrových místností přilákal vždy přes tisíc fanoušků. Rekordním ročníkem zůstává patnáctý, kdy během pandemie COVID-19 přišlo k odběrům 1253 dárců. "Letošní sezona je pro Spartu speciální. Slavíme 120 let od založení a naším velkým přáním je, aby všechny dobročinné projekty klubu dopadly ještě lépe než v minulých letech," přeje si člen představenstva HC Sparta Praha Jakub Dlouhý. “Věříme, že i díky významné spolupráci s AC Sparta Praha rekord z roku 2021 překonáme,” dodává generální ředitel HC Sparta Praha Petr Vosmík.

„Jednou ze sparťanských hodnot je ambice, což se, jak můžeme nejen u tohoto projektu pozorovat, rozhodně nevztahuje pouze na sportovní cíle. Sparťanská krev je další příležitostí ukázat, jakou má Sparta jako značka sílu aktivně prosazovat důležitá společenská témata a pozitivně ovlivňovat veřejný prostor,“ doplňuje svůj hokejový protějšek generální ředitel ACS Tomáš Křivda.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hanzlík: V Holešovicích jsem byl vždycky doma

Předkrm před legendami, jedeme do Boleslavi

Program Návratu legend, vstupenky mizí

Junioři uhájili čtyřku! Nadstavbu začnou venku