4. 12. 2008 Jakub Hlaváč, Lucie Strouhová

Sparťany čeká bitva o třetí místo

Bitva jako hrom čeká Spartu v nabuzené Plzni. Před nahecovaným západočeským publikem se bude hrát o hodně. Ve hře je třetí místo v tabulce extraligy. A to je pořádná výzva! Střetnou se dvě dobré ofenzívy. Komando domácích v čele s Martinem Strakou děsí soupeře napříč republikou. Sparta může sázet fazonu Ondřeje Kratěny a Tomáše Netíka.

O soupeři...

Dělat hokej v Plzni je radost, zdálo by se. Stadion prakticky často praská ve švech, diváci ženou své miláčky do boje obrovskou silou. Jenže zmýlená neplatí. Fanoušky pořádně zaskočila zpráva, že Lassesberger dluží svým hráčům až tři měsíční výplaty.

Možná i proto se musel čtvrtý nejproduktivnější muž extraligy, Petr Vampola, poroučet do ruské Ufy. Přes finanční problémy táhne mužstvo za jeden provaz!

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:

Vlasák, Straka
Tomáš Vlasák Martin Straka

Už už se zdálo, že několikanásobný mistr světa Tomáš Vlasák pomalu uzavírá svouji vrcholovou kariéru. Nyní je vše jinak. Šikovný forvard chytil druhou mízu a veze se na parádní vlně. Letos se mu zatím žádný útočník nevyrovná. S třiatřiceti body vládne produktivitě soutěže. Navíc hraje velmi disciplinovaně. Zatím byl v sezoně vyloučen jen třikrát.

Už se toho o něm napsalo tolik, ale musíme ho zmínit ještě jednou. Prožívá návrat jako z pohádky. Martin Straka přiletěl zpět do mateřského hnízda a našel v něm poklad. Útočníky Vlasáka s Fabušem. Společně s nimi pořádá loupeživé výpravy na třpytivé extraligové body. Jeho hlavní zásluhou je, že dokázal svou partu zklidnit a nasměrovat ji za jasným cílem, kterým je play off.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

Ve šlágru 3. kola Sparta nestačila na Plzeň, s kterou po srdnatém výkonu nakonec prohrála 4:6. Pražané většinu zápasu dotahovali vedení domácích. Když už převahu Západočechů 3:1 srovnali na 3:3, brzy šli Plzenští do tříbrankového náskoku, z něhož dokázali sparťané ukrojit pouze jeden díl. Pražané prohráli v Plzni 4:6.

Černou sérii porážek protáhli hokejisté Sparty v 16. kole již na číslo pět. Podruhé v sezóně nestačili na Plzeň. Po první bezbrankové třetině padlo během pěti minut ve druhé části pět branek. O něco šťastnější byli hosté, kteří i na začátku třetí dvacetiminutovky vedli 3:2. Přes řadu šancí sparťanů pět minut před koncem znovu inkasovali domácí a radovat se mohli Západočeši. Ti vyhráli v Holešovicích výsledkem 4:2.

O Spartě:

Sparta se zápas od zápasu lepší. Hokejisté každé střídání makají na doraz a mají velkou chuť po hokeji i po vítězství. Sáhnou si na dno svých sil. Lehají do střel, pálí ze všech pozic. Velká proměna oprati rozpačitým říjnovým výkonům.

Ve velkém stylu hraje třetí i čtvrtá formace Pražanů. Dravé mládí na soupeře často platí. Dohrané souboje protivníka bolí. Agresivní napadání mu bere klid v rozehrávce.

V TESLA ARENĚ už Sparta čtyřikrát v řadě neprohrála. Navíc ji zdobí fantastická defenzíva podpořená vynikajícím Tomášem Pöpperlem. Už šest zápasů sparťané před vlastními fanoušky v šedesáti minutách neinkasovali více než dvakrát.

Venku je stále na čem pracovat. Porážky ze Zlína a Litvínova o tom mluví jasnou řečí. Vítězství v Plzni může vše změnit.

Ve Spartě nejvíce září:

Kratěna, Netík
Ondřej Kratěna Tomáš Netík

Pokud budete jednou skládat hokejové mužstvo, přečtěte si předem knihy slavných alchymistů. Namíchat ideální složení útočných formací je velká věda. Pokud vás četba unavuje, dostanete rychlou a spolehlivou radu – sežeňte si do kádru 12 Ondřejů Kratěnů. Pak můžete být klidní. Vaší útočníci budou tribuny bavit stahovačkami, bleskovými kličkami i parádními góly.

Zranění kolena. První vážnější v kariéře. Těžká rána do psychiky. Zdlouhavé hledání ztracené formy. Ne v případě Tomáše Netíka. Ten se ze svých zdravotních lapálií oklepal velmi rychle. Nastoupil do sedmi klání a vytěžil z nich pět gólů - velmi slušné.

O zápase:

Zápas 29. kola O2 extraligy se odehraje v plzeňské ČEZ ARENĚ v pátek 5.12. od 17:30. Spartě můžete držet palce u tradičního online přenosu nebo na internetové televizi na tv.hokej.cz.

Internetové stránky našeho soupeře najdete na www.hcplzen.cz.

Sestavy z minulého kola
Pöpperle - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Jerofejevs, Vinogradov - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Melichárek, Koreis, Hromas - Látal, Kafka, Mrňa.
Málek - Smrek, Benák, Pácal, Dresler, S. Hudec, Redlihs, Martinec - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Adamský - Dvořák, Šindel, Matějovský - Kubica, Kovář, Laš.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 3 - 0 - 1 1:5 3:2 6:1 5:1