15. 10. 2006 Tomáš Kubánek

Stantien: Někteří hráči jeli do Prahy na výlet

Jednoznačný, dramatický, jednoznačný - tak by se daly jednoslovně popsat úseky Sparty se Vsetínem. Přes počáteční jasný průběh se ve druhé třetině dokázali Vsetínští vzchopit a herně Spartu předčít. Jenže jakmile domácí opět o dvě branky odskočili, Valaši se úplně sesypali a předvedli podle Romana Stantiena až nedůstojný závěr utkání.
"Jen pár hráčů pomýšlelo na body, někteří kluci jezdí ven spíš jen tak na výlet," začal Stantien s velmi kritickým hodnocením výkonu a přístupu vsetínského týmu k utkání. "Neříkám, že se to týká všech. Někteří by se však měli zamyslet nad tím, že nemůžou hrát jen jeden nebo dva domácí zápasy, ale že sezona se hraje od začátku do konce, ne každý druhý zápas."

Po obšírnějším zdůvodnění nedělního debaklu se vsetínský útočník pustil do podrobnějšího rozboru jednotlivých částí utkání.

Valaši příliš dobře nezačali a v 11. minutě už prohrávali po dvou slepených gólech 0:2. Přitom by už si ostatní týmy extraligy měly zvykat a tím pádem dávat větší pozor na to, že Sparta letos ráda střílí více branek za sebou. "My máme problém s první třetinou už více kol. Trenér nám to vždycky poví, ale vždycky se najde někdo, kdo si tam trochu pospí, a najednou to je 2:0. Chtěli jsme hrát odzadu, což ale neznamená, že se vzadu jen stojí, je třeba bruslit."

Ve druhé části však vypadalo rozložení sil úplně jinak. Hosté se čím dál víc osmělovali k pestrým kombinacím a občas se až nečekaně dlouho drželi v útočném pásmu a zaměstnávali Salfického. "Trenér to trochu promíchal. Kluci, co šli na led, se snažili, bruslili, a tak druhá třetina byla z naší strany celkem dobrá. Myslím si, že to vyplynulo jak z naší aktivity, tak z toho, že Sparta při stavu 2:0 trochu polevila."

Převaze Valachů však scházelo gólové vyjádření, prosadili se až na začátku poslední dvacetiminutovky. "Občas tomu scházel ten poslední krok, chybělo nám trochu štěstí," smutní zkušený extraligový matador. "Bohužel jsme využili jen jednu přesilovku, i když jsme měli v nich dost příležitostí, jenže před brankou to vždycky někdo tečoval mimo nebo jsme nedokázali puk dobře zvednout."

Zkraje třetí třetiny svitla Vsetínu ještě naděje, kterou však domácí deset minut před koncem rázně zhasili. Poté ještě dalšími trefami dovršili šestigólovou kvótu, díky níž si sparťanští fanoušci mohou opět zdarma pochutnat na pizze v Pizzerii Buschetto. "Někdo od nás o té pizze slyšel a myslel si, že to je pro nás. A tak jsme udělali na modré "zlatou bránu" a pustili sparťanského hráče od červené čáry až do brány," ironicky okomentoval Stantien poslední gólovou situaci, kdy Netík, prakticky nikým neatakován, prošel skrz vsetínské hráče a vystřelil rudým příznivcům italskou pochutinu.

foto: hokej.cz