15. 8. 2007 Jakub Hlaváč

Štrba při premiéře zářil

Do utkání proti Hradci Králové nastoupila Sparta v téměř kompletním složení. V sestavě nechyběl ani Martin Štrba a zahrál si tak první přípravné utkání. Že přes léto nezapomněl dávat góly, dokázal divákům ve dvanácté minutě. Po spolupráci s Petrem Tonem vstřelil první branku Sparty v utkání. Poté se role obměnily. Štrba si připsal dvě asistence u Tonových gólů a podílel se tak velkou měrou na konečném vítězství Sparty.

Martine, dnes jste odehrál první přípravný zápas, proč jste s premiérou čekal tak dlouho? Měl jste nějaké zdravotní problémy?
Bylo to čistě rozhodnutí trenéra. Já naštěstí žádné zdravotní problémy nemám.

Ve třetí třetině jste vytvořili společně s Petrem Tonem a Petrem Nedvědem útočnou formaci třicátníků. Jak vám to společně klapalo?
Myslím, že to nebylo špatné. Za těch dvacet minut se nám podařilo i několik dobrých věcí. My mladí kluci si vyhovíme.(úsměv)

Do začátku utkání jste vstupovali s Ľubomírem Vaicem na pozici centra. Myslíte, že v tomto složení budete hrát i v extralize?
Hned od začátku to bylo takto postavené, Lubo byl mezi námi. Ve třetí třetině dostal volno a Petr Nedvěd je další varianta. V těchto utkáních trenéři zkouší různé možnosti.

V zápase se vám podařilo vstřelit branku a na další dvě přihrát. Jak jste tedy spokojen s bodově vydařeným vstupem do sezóny?
Takhle já to neberu. Je důležité chytnout zápasový rytmus. Hradec byl kvalitní soupeř a bylo vidět, že to pojali také tréninkově. Nebyly tam žádné zákeřnosti, hrál se hokej a tempo bylo taky slušné. Rozhodně to bylo příjemnější než jen trénovat.

Na výsledku je přesto vidět, že Hradec pojal utkání prestižně...
No tak jistě, nikdo nechce prohrát a proti Spartě se chce každý zviditelnit. Navíc spousta kluků z Hradce zde v minulosti působila, takže měli motivaci o to větší.

Jak se vám líbí myšlenka Tipsport Hockey Cupu? Nezahrál byste si raději proti nějakému soupeři z ciziny?
Zahraniční soupeři jsou jistě zajímaví, ale je to spojené s cestováním, což je nepříjemné. Pohár neberu nijak zvlášť prestižně, daleko důležitější bude extraliga.

Petr Ton říkal, že letošní příprava byla ještě těžší než loni. Je to tak?

On je Petr o něco starší, tak na to má právo. ( smích) Příprava na suchu byla letos opravdu hodně náročná, ale nemyslím, že by to bylo věkem.

Nebyli jste překvapení, že vám trenéři hned po začátku přípravy na ledě naordinovali až pět fází tréninku denně?
My už jsme s tím počítali, trenéři nám po skončení sezóny říkali jak bude vypadat plán přípravy. Na suchu jsme trénovali jenom měsíc, ale hned od začátku naplno a na ledě je to podobné. Myslím, že se to podařilo, protože fyzické testy dopadly výborně. Sezóna bude dlouhá a náročná, takže se musíme dobře připravit.

Co říkáte na poměrně velkou obměnu kádru Sparty?
Samozřejmě odešla neskutečná síla z útoku, ale řada zkušených a kvalitních hráčů přišla. Je to čerstvý vítr do kabiny, a ti kluci se jistě budou chtít ukázat, takže uvidíme v sezóně. Jestli jsme oslabili nebo ne, můžeme hodnotit až po jejím skončení.