22. 9. 2012 Lucie Strouhová

Tenkrát: Komplex z Chomutova nebude

Ch o m u t o v - Nováček nejvyšší domácí soutěže z Chomutova se stává noční můrou slavného velkoklubu. Nažhavení Piráti dvakrát v krátkém časovém úseku nadělili Pražanům sedm gólů. Naposledy v rámci 3. kola, kdy hostům k úspěchu na severu Čech nestačily ani dvě branky kanonýra Petra Tenkráta.

Sparťané přicestovali do Chomutova pro další extraligové body, již z přípravného období ale tušili, že je nečeká snadná úloha. Piráti v rámci European Trophy dvakrát svěřence Richarda Žemličky porazili a s patřičným sebevědomím se do svého soka pustili také v rámci extraligového kolotoče. „Začali jsme dobře, dali jsme první branku, ale vzápětí nesmyslně tři dostali,“ zlobil se po utkání střelec Petr Tenkrát.

Tři góly v hostující síti po první třetině připomněly Holešovickým debakl ze srpnového klání, kdy si Sparta z Pirátí Arény přivezla sedmibrankový příděl. Nakonec musela sedm branek od extraligového nováčka skousnout i nyní. „Číslo je to nepříjemné, ale to se v hokeji stává,“ pokrčil rameny kladenský odchovanec.

Tentokrát měl zápas dramatičtější průběh. Sparta prohrávala už o tři branky, ale přesto dokázala ještě utkání zdramatizovat. Napomohl ji také oddechový čas. „Bylo to na uklidnění. Dostali jsme dvě branky během chvíle a potřebovali jsme se dát dohromady. Od té doby jsme hráli daleko lépe. Stejně jsme ale body nezískali,“ litoval nejproduktivnější Sparťan loňské sezóny.

Přitom k zisku bodů byla Sparta velice blízko, když ve třetí části smazala náskok Chomutova a vyrovnala na 5:5. „Byli jsme mockrát vylučovaní a Chomutov nás za to tvrdě trestal. Když nám vzápětí znovu odskočili o jednu branku, tak nás to položilo,“ přiznal Tenkrát. „Byli jsme ale na utkání dobře připravení a strašák z Chomutova mít určitě nebude,“ doufá závěrem rychlý útočník, jenž se v samotném utkání prosadil hned dvakrát.