4. 2. 2008 Jakub Hlaváč

Tomáš Duba vychytal druhou nulu v řadě

Stejně jako v Ústí nad Labem, byl i na ledě HC MOUNTFIELD Tomáš Duba naprosto bezchybný a za jeho zády neskočila jediná střela. Za celý zápas jich na jeho branku letělo z hokejek českobudějovických kanonýrů celkem dvaatřicet. Velkou zásluhu na čistém kontě sparťanské jedničky měli i obránci, kteří nemilosrdně čistili prostor před vlastním brankovištěm.
Začátek duelu byl z obou stran hodně opatrný. Překvapilo vás to?
Vzhledem k tomu, že jsou první v tabulce a hráli doma, tak jsme čekali na začátku utkání velký tlak, který se však nedostavil. Měli sice spoustu přesilových her, ale nedokázali se dostat do žádné větší šance. První přišla až někdy v polovině utkání.

Naopak ke konci zápasu jste měl plné ruce práce…
Po našem čtvrtém gólu bylo rozhodnuto a koncentrace na obou stranách trochu opadla. Domácí se mi snažili tu nulu znepříjemnit a já jsem rád, že jsem si ještě dobře zachytal. Zápas mi vyšel, spousta střel mě trefila a já si čistého konta z budějovického ledu moc vážím.

Uvažoval jste o tom, že by se vám mohlo podařit udržet druhé čisté konto v řadě?
Musím se přiznat, že jsem na to o druhé pauze myslel. Ještě nikdy se mi to nepovedlo, ani v juniorech ne. Jsem samozřejmě rád, ale samotná moje nula nic neznamená. Důležité je, že máme tři body, které by mohly být v konečném účtování klíčové.

Do statistik jste se zapsal i jako hříšník. Sudí Polák vám poté, co jste zalehl puk za brankovou čarou, udělil dvě trestné minuty za zdržování hry…
Myslel jsem, že když nechám nohy za brankovou čarou směrem do hry, tak se nic nestane. Rozhodčí tvrdil, že musím mít alespoň část výstroje v brankovišti, což je asi pravda. Naštěstí se nic nestalo a teď už si to budu pamatovat.

Právě v tomto oslabení měli domácí možná klíčovou šanci. Petr Sailer pálil z mezikruží a vy jste jeho ránu excelentně ztlumil v lapačce…
Petr to střílel moc dobře, ale naštěstí mi tam ruka vylétla, ani nevím jak. Musím se přiznat, že jsem měl i hodně štěstí.

Tomu jdete naproti i skvělou defenzívou, v posledních pěti zápasech jste neinkasovali více než dvě branky ze hry…
Myslím, že hrajeme velice dobře. Jak v obraně, tak v útočné fázi. Útočníci výborně napadají a soupeř se pak velice těžce dostává k nám do třetiny. Nejvíce mě těší bránění přesilových her, které jsme zlepšili opravdu hodně.

Vysloužili si u vás zadáci za svoji práci nějakou odměnu?
Rozhodně nějakou svačinku dostanou. Tohle nemůže zůstat z mé strany bez odezvy. V každém zápase je tam jeden, dva hráči, kteří vychytají góly. V Budějovicích mne zachránil Marek Černošek, v Ústí nad Labem pro změnu Jiří Vykoukal. Stejně jako já se snažím napravovat jejich chyby, oni žehlí ty moje. Je to týmový výkon.

Hodně vás letos pronásledovala zranění, jak jste se s tím vyrovnal?
Nebylo to zrovna ideální. Začalo to tím, že jsem byl zraněný tři měsíce a naskočil do plné zátěže týden před začátkem extraligy. Potom jsem odchytal dvacet utkání a přišly další zdravotní potíže. Přes léto jsem nenabral takovou fyzickou kondici, jakou bych si osobně představoval. Teď to bylo v tom rychlém sledu zápasů hodně cítit. Projevilo se to určitě i v tom, že jsme inkasovali více gólů, protože moje soustředěnost nebyla úplně ideální. Teď jsme si trochu oddechli a začíná se všechno vracet do starých kolejí, uvidíme, jak to půjde dál.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat

Šrek: Mladíci musí dostávat šanci v áčku