3. 2. 2010 Lucie Strouhová

Tomáš Karpov odehrál první extraligové utkání

Sparta v sezóně znovu využila služeb farmářského Berouna. Tentokrát si pro utkání v Karlových Varech vypůjčila dvacetiletého útočníka Tomáše Karpova, jenž na ledě mistra odehrál své první extraligové utkání!

Vinou zranění odjela Sparta do lázeňského města se třemi lajnami a čtvrtá byla nově poskládaná z nadějí sparťanského hokeje. S Látalem se ledě proháněl vytáhlý junior Tůma a mladý forvard Tomáš Karpov, jenž dosavadní průběh sezóny strávil v Berouně.

Karpov prostřední na Spartě dobře zná, za holešovický klub nastupoval už v juniorském a dorosteneckém věku. „S A-týmem jsme ale nikdy ani netrénoval. Vlastně v úterý ráno to byl můj úplně první kontakt se seniory Sparty,“ líčil krátce po střetnutí talentovaný hokejista.

Berounský útočník se o své první extraligové šanci dozvěděl v pondělí ráno po tréninku. Překvapení nezastíral, ovšem převládaly pozitivní pocity. „Byl jsem nadšený. Vždyť šlo o první zápas v extralize a ještě za Spartu,“ usmíval se.

První extraligový duel sehrál také David Tůma, a tak čtvrtá pětka Pražanů mohla mezi mantinely působit jako parta vyjukaných jinochů, ale opak byl pravdou! „Hodně jsme bruslili, vytvořili jsme si i několik šancí. Důležité bylo, že jsme neinkasovali. Celkově hrálo mužstvo dobře, můžeme být spokojeni,“ řekl Karpov.

Trenéři Volek s Holaněm udělili nové formaci jasné úkoly, kteří mladíci splnili bez výraznější kaňky. „Hlavně jsme nesměli dostat gól a hrát si svůj minizápas s domácí čtvrtou lajnou. Určitě jsme chtěli hodně lítat a napadat,“ prozradil hokejista, jenž uplynulé dva roky strávil v kanadské juniorce. „Trenéři nás nakonec pochválili, ale to celé mužstvo,“ smál se.

Tomáš Karpov
Dobrý výkon mohli mladíci korunovat v závěru utkání, kdy Karpov ujížděl v přečíslení dva na jednoho s Látalem na branku. Ideální příležitost ale brankovou radostí nedopadla. „Byla to škoda. Udělal jsem kličku bránícímu hráči a v tu chvíli mi sklouzl kotouč ze špičky hole, takže nahrávka byla nepřesná,“ litoval zmařeného okamžiku, vždyť v dáli byla vidina prvního extraligového bodu.

V pátek odehraje Sparta další extraligové utkání na domácím ledě. Do sestavy se vrátí distancovaný Podlešák, nechtěně pauzírovat naopak bude potrestaný Koreis. Zda znovu dostanou šanci Karpov s Tůmou je však otázkou. „Ještě nevím, co se mnou bude. Ve středu jdu hrát zpátky za Beroun, kde nás čekají poslední dva velice důležité zápasy. Co bude v pátek nám zatím nikdo neřekl,“ pokrčil rameny.

Mládežnický reprezentant do sedmnácti, osmnácti i dvaceti let doposud v Berouně nasbíral sedm bodů. „Není to moje nejlepší sezóna, určitě mám na víc. Snad se ale vše obrátí v lepší, vybojujeme ještě pár bodů, abychom postoupili do play off a dál se uvidí,“ přeje si na závěr.