10. 8. 2005 Vojtěch Gibiš

Trenéru Šindelovi chybí sedm útočníků

Zápas ve Znojmě odehrála Sparta ve značně improvizované sestavě. Z různých důvodů chybělo hned devět hráčů. Sedm z nich nemohlo nastoupit pro různé zdravotní obtíže, dva dostali volno. Ovšem i tento zápas si vybral v prořídlých řadách Sparty další oběť, neboť se zlomeným nosem musel znojemskou nemocnici navštívit obránce Hanzlík.
Hlavní trenér Sparty Jaromír Šindel proto utkání ve Znojmě hodnotil s dalšími starostmi „na krku“. “Jsem ale herně vcelku spokojen. První přípravná utkání jsme odehráli takovým celoplošným stylem. Dnes ráno se sešel zbytek mužstva, co byl zdráv, a stanovili jsme si trochu jinou taktiku. Byla docela úspěšná, dobře jsme napadali v útočném pásmu. Chyby tam samozřejmě ještě byly, bude nějako chvíli trvat než se sehrajeme,“ hodnotil kouč Pražanů.

“S čím jsem nebyl spokojen, bylo držení puku. Tam se musíme zlepši, abychom hráli déle na puku. To se nám ve Znojmě noc nepovedlo. Výsledek utkání není podstatný, je to jen příprava. Máme dost času, aby mužstvo vstřebalo nový herní systém. Musím pochválit Marka Schwarze, napravil dvě, tři chyby obránců a tím nám pomohl,“ rozebíral aspekty přípravného utkání pětačtyřicetiletý trenér.

Sparta odehrála zápas ve Znojmě ve velmi okleštěné sestavě. Obrana byla sice kompletní, Vykoukalem s Tomanem dostali totiž pouze volno, ale v útoku trenéru Šindelovi chybělo hned sedm hráčů! “Vůbec to nebyl účel odjet do Znojma v takovémhle složení. Pokud to zrekapituluji, tak Roman Vopat je po operaci kolena, Jakub Šindel je po operaci ramena, Tomáš Netík doléčuje pochroumané rameno a Petr Ton si přivodil v přípravných zápasech zranění ruky.“ Tím však výčet sparťanské marodky nekončí. “K nim se nově přidali: Martin Štrba, který dostal na tréninku pukem do hlavy, Honza Marek má problémy s břišním svalstvem a Ondra Kratěna má po utkání s Plzní naražený loket,“ neradostně vyjmenovává Jaromír Šindel.

Navíc zlomenina nosu poslala na marodku i jednoho z obránců, Jana Hanzlíka. “Byli jsem pro Honzu v nemocnici. Bude mimo asi týden. Pak to zkusí s celoobličejovým krytem,“ nastiňuje Šindel. Pro čtvrteční odvetu se Znojmem by však už měl premiérově v dresu Sparty naskočit Roman Vopat. Návrat není vyloučen také u Netíka, Štrby a možná i Kratěny. “Uvidíme jak na tom zdravotně budou. Nechci aby se vraceli nedoléčení. Radši ať místo zápasu trénují a dají se dohromady. Další změnou oproti utkání ve Znojmě bude, že bude chytat Bříza a hrát bude i Vykoukal s Tomanem,“ poodkrývá charismatický kouč.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila