17. 8. 2005 Lucie Vítková

Ústečtí Lvi si brousí drápy na Spartu

Přípravná utkání letí, již ve čtvrtek je na programu další zápas! Tentokrát odjíždějí Sparťané na sever změřit síly s prvoligovým celkem Ústí. Lvi jsou pro Pražany již osmým soupeřem, Spartě se v přípravě i se zraněními zdecimovaným mužstvem daří.
Ústečtí Lvi se netají touhou se probojovat do nejvyšší české soutěže mezi hokejovou smetánku. Svůj smělý cíl vyhlašují již několik let v řadě, ale právě letos se zdá být vytyčená meta nejblíže. Vedení severočeského mužstva vytouženému cíly přizpůsobilo také letní nákupy.

Z extraligového Kladna přispěchali na pomoc forvardi Kysela a Klimt. Ze Slavie třeba neúnavný bojovník a dříč Antoš. Vítkovice uvolnily do Ústí zlého muže, beka Zápotočného. Z prvoligových celků se pod křídlo kormidelníka Hynka připojili berounský Slížek a ostravský Grof.

Naopak mužstvo opustilo hned jedenáct borců. Klub může nejvíce mrzet odchod zkušeného obránce Štěpánka nebo útočníka Šaffera. Rozloučili se také Pavliš, Švík, Kočí nebo Přeučil. Na Spartě je zpět také křídelník Dragoun, který v Ústí nad Labem hostoval.

Právě ze Sparty v době příprav přicházejí na zkoušku mladí útočníci. Do kabiny Lvů již na nějaký čas usedl polský reprezentant Lopuski, nyní atmosféru mužstva na severu Čech nasává mladý forvard Langhammer.

Lvi mají za sebou již pět utkání, ve kterých měří své síly převážně s prvoligovými soupeři. Kořistí nenasycených Lvů toužících po extralize se stali popořadě Kadaň, Boleslav a dvakrát Beroun. Jedinou porážku Ústí uštědřilo extraligové Kladno. Druhým soupeřem z nejvyšší české soutěže bude pro Lvy právě pražská Sparta.

Předpokládaná sestava Ústí: Zikmund (Sáblík) - Vála, Drábek, Mazanec, Pavlas, Zápotočný, Grof, Klobouček, Kudrna Jan - Kudrna Jiří, Sýkora, Jankových, - Klimt, Slížek, Kysela - Langhammer, Kuchler, Buďa - Antoš, Pazourek, Fink

Utkání se odehraje ve čtvrtek 18.8. od 18:30 na zimním stadiónu v Ústí nad Labem.