30. 9. 2023 Daniel Ryl

V O2 areně pokračujeme šlágrem proti Kometě

Vítěznou šňůru našeho týmu nezastavila ani Olomouc, ale už je tu další zápas a nový měsíc. V neděli 1. října k nám přijede Kometa Brno, která se po nepovedeném startu sezony zvedá a nedá v O2 areně svou kůži lacino. Utkání startuje v 16:00 hodin, můžete ho sledovat v přímém přenosu O2TV sport, Radiožurnálu Sport i na webu Onlajny.com. Vzhledem k očekávanému zájmu prosíme, aby fanoušci dorazili s předstihem!

Nejlepší vstup sparťanské historie!

Do nové sezony jsme vstoupili pravou nohou, výhra proti Olomouci byla celkově šestou v řadě. „Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Olomouc dobře brání a jsou důrazní, první třetina nebyla ideální. O přestávce jsme si něco řekli a výkon postupně zvedali,“ pochvaloval si po páteční výhře obránce Jakub Krejčík.

Lepší vstup do sezony náš tým v extraligové historii nezažil, ale na překonání extraligového rekordu by potřeboval uspět ještě čtyřikrát. „Je to super, všichni mají rádi výhry. Musíme být ale pozorní a neusnout na vavřínech. Extraliga je těžká,“ uvědomuje si sparťanský obránce a motivuje: „Kometa se trápila, ale bude se chtít zvednout, takže musíme dál pracovat a být pokorní.“

>>>HORÁK: ZŮSTÁVÁME POKORNÍ, NA DERBY SE TĚŠÍME!<<<

Fanzona před O2 arenou

Nasát atmosféru výjimečné hokejové bitvy můžete už od 13:30, kdy startuje program ve fanzoně před O2 arenou. Těšit se můžete na oblíbenou Fortuna střelnici, Stiga hokej, sparťanský fanshop, chutné občerstvení a zábavu s Hitrádiem City.

Milník sparťanské historie:

Naše nejvyšší soutěž pamatuje několik zápasů pod otevřeným nebem, však v dávné minulosti začínala na zamrzlé Vltavě. Ve extralize se však stále jedná o unikátní zápasy, které se odehrají jednou za čas. Dva z nich máme na svědomí my, a to právě proti Kometě Brno a Litvínovu. Vůbec první utkání venku jsme odehráli v lednu 2016 na jihu Moravy, kde jsme před 21 500 diváky prohrávali ještě v polovině zápasu o dvě branky. Čtyřmi trefami jsme ale utkání otočili a brali vítězství 4:2.

Ve druhém utkání pod širým nebem jsme jeli až do Drážďan, kde nás přivítal Litvínov. Celkem 32 009 diváků na místním fotbalovém stadionu Dynama je rekordní návštěvou extraligy, která sledovala vyrovnaný duel, v němž o našem vítězství 3:2 rozhodla trefa Lukáše Rouska.

Velké změny, špatný start a konec trenéra

Kometa před sezonou výrazně obměnila kádr. Moravané se rozloučili s Lubošem Horkým, Tomášem Kundrátkem anebo Markem Čiliakem. Jeho místo převzal Štepán Lukeš z Karlových Varů, defenzivu vyztužili Lukáš Kaňák, Daniel Gazda a Alex Lintuniemi.

Zkušenosti má týmu dodat Tomáš Marcinko, Lukáš Cingeľ s Martinem Kohoutem pak posílit ofenzivu. Góly by měl přispívat Steve Moses, ale právě góly Kometě v úvodu sezony chybí. Brňané se trefili až ve třetím utkání, čtyřikrát prohráli a stihli přijít o trenéra Patrika Martince.

Jeho parťák Jaroslav Modrý u týmu zůstal a po výhře nad Motorem dokázal vyhrát 4:1 na Kladně. Po nás čeká Brňany ještě duel s Pardubicemi. „Zápas se Spartou pro nás bude zkouška, která ukáže, jak na tom opravdu jsme. Čekají nás dobré týmy, na které se já osobně moc těším. Musíme se dobře připravit, když to uděláme a každé střídání odehrajeme na sto procent, budeme velmi nebezpeční,“ uvědomuje si na klubovém webu autor vítězné trefy Kristián Pospíšil.

Věděli jste, že…

Nedělní souboj bude v mnoha ohledech střetnutím dvou odlišných týmů. Důležitým aspektem budou opět oslabení, ve kterých jsme druzí nejlepší v soutěži (92,31 %) a dali jsme v nich tři góly. Kometa skóroval jednou, ale její úspěšnost 63,64 % je druhá nejhorší ze všech týmů.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Měsíc Sparťanské krve zakončíme v Hradci

​Vosmík: Oslavy budou pro sparťany velký zážitek

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík