17. 9. 2004 Vojtěch Gibiš

V pátek premiéra s mistrem

Sparťanští hokejisté načnou nový ročník extraligy zápasem proti mistrovskému týmu HC Hamé. Do utkání by se již měli zapojit všechny sparťanské posily z NHL.
Mužstvo Zlína nedoznalo oproti loňskému, tak úspěšnému ročníku velkých změn. Odešel sice slovenský reprezentant Miroslav Hlinka, příchody Jaroslava Kristka, Martina Erata, či slovenského střelce Miroslava Kováčika jej plně nahrazují. Zlínu se také podařilo udržet si výbornou brankářskou dvojici Murín – Altrichter. Zlín také lovil ve vodách NHL posily pro případ stávky. A úlovkem jsou dva bývalí zlínští hokejisté Martin Čajánek, a Roman Hamrlík. Ve zlínském týmu se sejde obranná bratrská dvojice Hamrlíků. Medvědi tedy mají ty nejlepší podmínky pro obhajobu titulu. Trenér Zlína Ernest Bokroš si však klade skromnější cíle. „Nechci, aby to znělo alibisticky, ale prvním krokem k úspěchu je postup do play off. Dál se stejně jako před rokem nedívám,“ uvedl pro klubové stránky.

Sparta se představí v dosti obměněné sestavě. Do kádru bronzového týmu přišlo mnoho nových a staronových tváří. Cíl je jasný. „Vrátit se ke stylu který byl vždy Spartě vlastní, tzn. diktovat tempo, hrát do těla, hrát důrazný hokej“, uvedl trenér Sparty Slavomír Lener. Sparta by měla hrát v nejsilnější možné sestavě. Za Spartu nastoupí také všechny posily z NHL, včetně navrátilce ze Světového Poháru davida Výborného. Ten by měl nastoupit v jedné řadě s Michalem Brošem a Michalem Sivkem.

Dnešní zápas začíná v T-Mobile Areně v 18.30. Vstupenky v ceně 65 – 130 korun můžete zakoupit od 9 hodin na pokladnách haly. Zápas můžete sledovat v našem on-line přenosu.