23. 2. 2005 Tadeáš Drahorád

V pátek přijede Energie

Karlovy Vary mají šance na play-off už jen teoretické, naopak Sparta poslední tři zápasy s přehledem vyhrála. Západočeské mužstvo vedené bývalým sparťanem Františkem Ptáčkem ale určitě nedá body zadarmo. Utkání začíná v pátek v 18:30 v holešovické T-Mobile Areně.
O soupeři ...
Západočeši na své první extraligové play-off stále čekají. A vypadá to, že budou čekat dál. Energie sice od ledna vyhrávala, leč svou stíhací jízdu za Litvínovem a Plzní, na které ztrácí osm, respektive 5 bodů, zřejmě prohraje. Karlovarští Spartu letos ještě neporazili a na hřištích soupeřů se jim také moc nedaří. V celé extralize jsou v této statistice až jedenáctí.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
V prvním vzájemném klání na západě Čech Sparta prohrávala v první třetině už 0:2. Ještě do přestávky ale vyrovnal Nedvěd a ve dvou posledních minutách dokonali obrat Richter s Chabadou. "I když jsme nehráli pasivně, nevyšla nám první třetina, ve které jsme prohrávali 2:0. Pak není jednoduché dostat se zpět do utkání. Zásluhou aktivního forčekingu jsme ale více času odehráli na útočné polovině a zápas otočili. Potvrdilo se, že se hraje se šedesát minut," zhodnotil duel trenér Lener.

V T-Mobile Areně dostaly Vary sedmigólový nášup aniž by samy skórovaly. Čisté konto si připsal Pöpperle, po dvou gólech se uvedli Olesz s Tonem. "Já bych výkon soupeře tragicky neviděl, výsledek 7:0 je pro něj příliš krutý. My jsme začali tak, jak jsme skončili ve Vsetíně. Zápas pro nás měl řadu pozitiv, ať už to byl výkon brankáře Pöpperleho, který má ze tří zápasů dvě nuly, nebo ten Markův. Ten byl naštvaný, že ve Vsetíně v poslední třetině nehrál, ale dnes odpověděl tak, jak měl," hodnotil zápas Marián Jelínek.

V prvním zápase letošního roku Sparta v Karlových Varech opět vyhrála. Tentokrát 5:1. Dva góly dal opět Ton a Netík. "První třetina měla průběh, jaký jsme očekávali. Byli jsme ztuhlí, neměli správný pohyb. Spenglerův pohár nás poznamenal. Domácí hráli dobře a agresivně, měli jsme štěstí, že nedali další gól, stav 0:1 byl přijatelný. Od vyrovnání v druhé třetině a následného Hlaváčově gólu získalo mužstvo sebevědomí, mělo dobrou kontrolu nad kotoučem a hrálo to, co mu bylo vlastní v Davosu. Jsme rádi, že zápas máme za sebou s tímto výsledkem," chválil opět Lener.

O Spartě:
Do závěru základní části určil Spartě los relativně slabší soupeře. Poslední tři zápasy tedy Pražané bez problémů vyhráli. Proti Plzni vychytal doma Petr Bříza čisté konto a vítězství 5:0, Jihlava prohrála v Holešovicích v poměru 6:3 a ve Vsetíně si sparťané s chutí zastříleli a mladé mužstvo porazili 7:3.
Ve Spartě nejvíce září:
Před vyřazovacími boji se ve Spartě rozstřílel Jan Hlaváč. v posledních třech zápasech se dvakrát trefil a dvakrát nahrával. S 26 asistencemi patří křídelník New Yorku Rangers k nejlepším nahrávačům ve Spartě. Karel Pilař má před sebou možnost přepsat historické tabulky Sparty. Ještě žádnému obránci pražského klubu se totiž nepovedlo za sezónu vstřelit více než 15 branek. Pilař, který přišel z Toronta, ma na svém kontě tři kola před koncem základní části 13 gólů. S 27 body je jasně nejproduktivnějším sparťanským bekem.
O zápase:
Utkání začíná v pátek 25.2. v 18:30 v holešovické T-Mobile Areně. Zápas můžete také sledovat v online přenosu na našich stránkách.

Internet: www.hokejkv.cz