7. 10. 2004 Vojtěch Gibiš

V pátek proti Energii v Karlových Varech

V pátek 8.10., v rámci 11. kola Tipsport extraligy zavítají hokejisté Sparty do lázeňského města - Karlových Varů. Nečeká je však osvěžující koupel, ale jistě zajímavý souboj s místní Energií. Ta v právě probíhající sezóně okupuje sedmou příčku tabulky s 12 body. Sparta vede ligu s 22 body.
Karlovarští se budou jistě chtít předvést před domácím publikem stejně jako v minulém kole hraném v Jihlavě. V něm hokejisté Energie rozstříleli hráče Dukly Jihlava vysoko 9:2. V tomto zápase se dařilo zejména slovenské posile západočechů Jánu Lipianskému, který zaznamenal tři body za dva góly a asistenci. Do týmu Energie se vrátil před letošní sezónou jiný slovenský hokejista, a to Róbert Tomík, který hrál za Spartu v letech 2001-2003. Minulý ročník však strávil v německém Norimberku. V Karlových Varech došlo k velkým změnám na postu brankáře. Dvojici Franěk, Pejchar vystřídala trojice Masalskis, Mensátor a Šmíd. Uvažovaná jednička Masalkis se však neprosadil tak, jak karlovarští trenéři očekávali. Proto je nyní jedničkou v karlovarském brankovišti Zdeněk Šmíd. Zřejmě největší posilou Západočechů je širší člen reprezentačního týmu ČR, obránce Martin Hlavačka. V loňské sezóně došlo mezi oběma kluby k celkem kuriózní situaci, kdy přišel v době největší zdravotní krize Sparty na výpomoc z Karlových Varů útočník Vojtěch Polák, avšak sehrál zde pouze jediný zápas a poté putoval zpět. Další zajímavostí je že Vojtěch Polák vstřelil při své sparťanské misi svůj jediný gól sezóny. V půlce listopadu došlo mezi kluby k dohodě na hostování útočníka Ladislava Svobody ve Spartě a obránce Jana Výtiska v Karlových Varech. Hostování však bylo po několika dnech ukončeno. Po skončení sezóny si vedení Sparty stáhlo z hostování z Varů svého hráče Tomáše Netíka.

Tomu se zatím, stejně jako celému týmu, velmi daří. V 9 zápasech zaznamenal totiž 5 bodů za jeden gól a čtyři asistence. S třemi kladnými body v hodnocení +/- patří ke špičce sparťanského kádru. Holešovičtí v minulém kole hostil Vsetín, a půl zápasu se trápili. Nakonec však góly zámořských posil Hlaváče, Nedvěda a Pilaře obrátili vývoj utkání a zvítězili 3:1. Spartě se začíná pomalu vyprazdňovat marodka. Již v minulém kole se vrátilo několik hráčů, do Karlových Varů jede s týmem už i Jindřich Kotrla. Zdravotně indosponováni tak zůstává útočník Michal Sivek, a obránce Josef Melichar. Energie se může pochlubit zajímavou statistikou. V osmi posledních soubojích mátotiž lepší vzájemno bilanci zápasů. Sparta dokázala karlovarské porazit pouze dvakrát, zatímco západočeši se radovali třikrát. Třikrát skončilo utkání remízou. Proto bude Sparta dozajista chtít tuto nepříznivou bilanci zvrátit, a potvrdit pověst nejlepšího týmu soutěže.

Utkání začíná na Karlovarském Zimním stadionu v 17:30, a sledovat jej můžete i vy pomoci online přenosu na našich stránkách.

Bilance SPA - KVA

1999/00: 4 - 0 - 0 (5:4, 4:1, 5:2, 4:0)
2000/01: 3 - 0 - 1 (3:1, 3:1, 2:1, 1:3)
2001/02: 3 - 0 - 1 (4:2, 1:0, 3:1, 1:3)
2002/03: 1 - 1 - 2 (1:1p, 2:3, 0:4, 5:3)
2003/04: 1 - 2 - 1 (4:1, 1:1p, 1:3, 1:1)

Internet: www.hokejkv.cz

Sestavy z minulých kol:

HC Energie Karlovy Vary: Šmíd - Bauer, J. Polák, Kutlák, Ptáček, Krajíček, Hlavačka, Suur - Procházka, Alinč, Dvořák - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Kumstát, Skuhravý, Kraus - Míka, Krátoška, Košťál.

HC Sparta Praha: Bříza – Dobroň, Řezníček, Procházka, Richter, Pilař, Hanzlík, Schnábel – Kratěna, Výborný, Chabada – Kašpařík, Broš, Olesz – Ton, Nedvěd, Hlaváč – Netík, Marek, Vrbata.