27. 9. 2004 Vojtěch Gibiš

V úterý s Libercem od 17:00 a za polovic

V úterním přeloženém 1.kole se třetí Sparta doma utká s druhými Bílými Tygry Liberec. Vzhledem k utkání fotbalové Ligy mistrů mezi Spartou a Lyonem, které začíná na Letné v 20:45, bude bule hokejového zápasu vhozena již v 17:00. Jako kompenzaci bude HC Sparta Praha prodávat vstupenky na toto utkání za poloviční cenu. Navíc prvních 250 diváků, kteří projdou turnikety, obdrží malý dárek - papírovou helmu HC Sparta Praha.
HC Bílí Tygři Liberec jsou letos příjemným překvapením soutěže. V pěti odehraných kolech nasbírali 11 bodů za 3 výhry a jednu výhru v prodloužení. Liberec postupně porazil Pardubice 5:2, Jihlavu 5:1, Znomo 7:4 a v prodloužení Vsetín 1:0. Jediným kdo zatím dokázal Bílé Tygry zatím pokořit, byl v nedělním kole probouzející se Třinec. Severočechům hodně pomohl příchod famózně chytajícího exsparťana Milana Hniličky a několika posil z NHL. Zejména útok R. Vrbata-Kotalík-Nedorost je postrachem soupeřových brankářů. Střední útočník Aleš Kotalík dokonce okupuje sedmou příčku v produktivitě ligy. Liberec přijede na Spartu prakticky v nejsilnější sestavě, ohrožen je pouze start Václava Nováka a Petra Vampoly.

Sparta je po nedělní remíze připravena na další domácí zápas. Tým zřejmě dozná oproti nedělnímu zápasu lehkých změn v sestavě. Do kádru se totiž vrací uzdravení hráči Michal Broš a Libor Procházka. Holešovičtí nemohou nadále počítat se zraněným Josefem Melicharem, a nepravděpodobný je start u po chřipce se zotavujícího Ondřeje Kratěny. Sparta má prozatím s Libercem prakticky stoprocentní bilanci. Za dvě sezóny působení libereckého klubu v extralize s ním totiž ztratila pouze jeden bod za výhru v prodloužení. Zbytek zápasů holešovičtí vyhráli, v posledních dvou zápasech dokonce dvakrát vysoko 6:1. Nyní je situace ale jiná, Liberec bude v dosti obměněné sestavě se zvučnými jmény. Je se tedy v zápase o druhé místo na co těšit.

Zápas začíná v T-Mobile Areně v 17.00. Vstupenky můžete zakoupit od 9 hodin na pokladnách haly. Zápas můžete sledovat v našem on-line přenosu.

Bilance SPA - LIB 2002/03: 4 - 0 - 0 (4:3, 4:1, 4:3p, 4:1) 2003/04: 4 - 0 - 0 (4:3, 3:0, 6:1, 6:1)