22. 3. 2009 Lucie Strouhová

Vary se s námi nemazlily, smutnil navrátilec Procházka

Dva měsíce laboroval se zraněným ramenem. Nyní se Libor Procházka znovu postavil mezi mantinely. Po utkání však dobrou náladou nehýřil, více než radost z vyléčeného zranění jej trápil ztracený zápas v Karlových Varech.

Bez jediného dne dva měsíce si Libor Procházka nezahrál soutěžní zápas. Ve čtyřiačtyřicátém kole na ledě Třince si poranil rameno, které si vyžádalo vleklé léčení. Znovu dres navlékl přes hlavu ve třetím semifinále. „Rozhodnutí bylo na mě. Doktor mi řekl určité varianty, ale konečné rozhodnutí bylo pouze na mě. Jsem rád, že to mám za sebou, spíše jsem se rozkoukával,“ prozradil navrátilec do sestavy Pražanů.

Libor Procházka
Radost z návratu však Procházka neměl. Jeho mužstvo podruhé v sérii prohrálo, když v závěru utkání během necelých čtyř minut inkasovalo třikrát. „Po brance na 3:2 jsme hned chtěli hrát dopředu a vyrovnat. Nešlo o žádný zkrat, všechny síly jsme vrhli do útoku a místo kýžené branky jsme dvakrát inkasovali,“ pokrčil bezmocně rameny.

Energie hrála jednodušší hokej. Zatímco Sparta v přesilových hrách málo střílela, před brankou nikdo z hostů nezacláněl, domácí z tečí a práce před gólmanem uspěli hned čtyřikrát. „Vary se s námi nemazlily. Vyhrály buly, vystřelily, tečovaly a bylo to. Zahrály to zkrátka dobře, takto to má vypadat. Neproměněná přesilovka pět na tři nás stála vítězství,“ věděl olympijský vítěz z Nagana.

„A taky ta oslabení, musíme si dávat větší pozor. Hra ve čtyřech nám bere příliš mnoho sil,“ uvědomuje si Procházka, jenž dlouho recept na vítězství ve čtvrtém zápase nehledal. „Hráli jsme třiapadesát minut poctivě, v pondělí to budeme muset vydržet celý zápas a dotáhnout ho do vítězného konce,“ uzavírá čtyřiatřicetiletý zadák.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila