16. 3. 2010 Lucie Strouhová

Ve středu musíme vyhrát, burcuje Hanzlík

Byl při chuti. Obránce Jan Hanzlík od úvodních minut prvního čtvrtfinále hýřil aktivitou. Snažil se často střílet, v přesilových hrách hledal lépe postavené spoluhráče, ale jeho snaha vyšla vniveč. Po utkání se v něm mísil vztek se zklamáním, první nezdar Pražanů nesl těžce.

Pražané do utkání vstoupili dobře, ale aktivitu ze začátku zápasu nedokázali přetavit ve vedoucí branku. „Nehráli jsme špatně, ale Vítkovice nás předčily v efektivitě. Dlouho jsme se nemohli prosadit,“ soukal ze sebe dlouhovlasý obránce.

Přitom pomoci mohly hostům dvě po sobě jdoucí přesilové hry. Jenže svěřenci trenéra Volka a Holaně s nimi naložili bídně. „Měli jsme v nich pouze jednu střelu, což je málo,“ láteřil zadák. Naopak domácí Ostravané vzápětí svou přesilovou hru proměnili v úvodní branku střetnutí a za několik vteřin přidali další.

Jan Hanzlík
„Druhá branka rozhodla, byla hodně náhodná. Bingovi spadla helma, což se běžně také nestává a Vítkovice toho dokázaly využít. Pak už jsme museli otevřít hru,“ vracel se ke studené sprše z první dvacetiminutovky utkání.

Vedení o dvě branky vydrželo Vítkovicím i po dvou třetinách. Pražané však zbraně neskládali a chtěli se o vítězství ještě poprat. „Neměli jsme co ztratit, mají velké hřiště, tak jsme zkoušeli hodně napadat a chytit se kontaktním gólem. To se paradoxně povedlo Toňákovi, ale v oslabení jsme hned zase o zápas přišli. Od té chvíle se zápas prakticky dohrával,“ pokrčil bezmocně rameny mladoboleslavský odchovanec.

V sérii hrané na čtyři vítězná utkání tak mají Pražané na svém kontě nulu, zatímco Slezanům k pokračování v nadstavbové části chybí už jen tři vítězná utkání. „Nic se neděje, je za námi první zápas. Oba týmy měly za sebou dlouhou pauzu a oťukávaly se. Jsme venku, Vítkovice musí zítra urvat pro sebe i druhé domácí vítězství, což určitě nebude jednoduché. Budeme se snažit jim to co nejvíce znepříjemnit a druhý bod získat pro nás,“ vzkázal před druhým duelem, který se hraje hned následující den.

„Chtěli jsme vyhrát první zápas, což se nepodařilo. Prohrávat o dva zápasy už by ale bylo také těžké, takže musíme ve středu vyhrát,“ bojovně dodává jasný cíl před středečním zápasem. Cesta k úspěchu ale povede jiným směrem, sparťané musejí mnohé pozměnit. „Musíme se více tlačit do brány, jako nám to ukázaly Vítkovice. A určitě chceme vstřelit první gól. Měli jsme územní převahu, ale chyběla nám snaha v brankovišti a trošku rozhodit gólmana,“ naznačil sedmadvacetiletý zadák.