26. 11. 2022 Daniel Ryl

Víkend završíme doma proti Rytířům

Na závěr týdne se v neděli 26. listopadu od 16:00 hodin představíme podruhé v řadě na domácím ledě, kde po ubojované výhře proti Liberci přivítáme Kladno. Ve druhém vzájemném utkání sezony se pokusíme rozšířit svou vítěznou bilanci na tři zápasy za sebou, ale proti Středočechům nás nečeká nic jednoduchého.

Švédská premiéra i jubileum legendy

V pátečním utkání proti Liberci jsme vybojovali zaslouženou výhru 3:1, pod kterou se gólově podepsali David Němeček, Michal Řepík a David Tomášek. Všichni tři tak obstarali vítěznou premiéru švédského trenéra Hanse Wallsona.

Tři body navíc byly skvělým dárkem pro legendárního útočníka Jana Gustu Havla, jemuž Sparta před utkáním popřála vše nejlepší k 80. narozeninám a darovala mu speciální legendární dres z nedávného utkání proti Pardubicím.


Kladno se zlepšuje a dýchá nám na záda

Rytíři hlásí v listopadu slušnou formu, když bodovali v pěti z šesti zápasů a připsali si tři výhry! Naposledy zaskočili rozjetou Olomouc, kterou doma zdolali 5:2 a poprvé od konce září vyhráli dva zápasy za sebou. Kladno se po přestávce trápilo zejména v koncovce, když proti Mladé Boleslavi a Plzni dalo po jednom gólu, přesto vybojovalo čtyři body!

Cesta k úspěchu by mohla vést přes přesilovky, protože Rytíři jsou nejtrestanějším mužstvem soutěže. Ačkoliv i přesto patří mezi lepší týmy na oslabení, zbytečné tresty je stojí síly. Pochvalu si však zaslouží, co se bojovnosti týče, protože v hitech jsou se 178 údery nejlepším týmem soutěže.

Na Kladně rozhodly přesilovky

V prvním vzájemném utkání na kladenském ledě domácí dvakrát vedli, ale sparťané dokázali pokaždé odpovědět a díky skvělým přesilovkám vývoj zápasu otočili. Čtyři góly z pěti vstřelil náš tým v početní výhodě, ve které se dvakrát prosadil také Vladimír Sobotka, jenž prvním a posledním sparťanským gólem orámoval vítězství 5:2.

V den zápasu...

Kdo z vás může říct, že zachránil naši planetu od fatální zkázy s Brucem Willisem po boku? William Fichtner ano, navíc právě 27. listopadu oslaví své 65. narozeniny. Americký herec sleduje hokej pravidelně a v roce 2014 se dokonce zúčastnil ceremoniálu při akci Sparta vzdává hold.r


Věděli jste, že...

Oba týmy patří mezi nejúspěšnější týmy na vhazování ve vlastním obranném pásmu. Náš tým patří mezi nejlepší v extralize vůbec, ale ve vlastní třetině máme úspěšnost 48,99 %. Pátí Rytíři, kteří nám dýchají na záda, mají úspěšnost 48,31 %.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Němeček: Jsem pyšnej, jak jsme zareagovali

SPA - KVA 6:3 - Velký obrat a hattrick kapitána!

Z hokeje na fotbal! Užijte si neděli se Spartou

Bezhotovostní zápasy na Spartě