29. 3. 2015 Robin Mana

Vondrka: Nejsme skleslí, otočit se to dá

Ani druhý duel na ledě Ocelářů nepřinesl Spartě vytouženou výhru, i když k ní tentokrát byla hodně blízko. Pražané ještě dvě a čtvrt minuty před koncem normální hrací doby vedli, soupeř si však dokázal vynutit prodloužení, ve kterém rozhodl o druhém úspěchu v semifinálové sérii. Prohru 4:5 hodnotil střelec třetí branky Sparty MICHAL VONDRKA.

Jak byste popsal tu rozhodující situaci utkání, Karel Pilař a posléze i kapitán Tomáš Rolinek si tam pak ještě něco vysvětlovali s rozhodčím. Co se tam stalo?
Byla tam nějaká skrumáž, já jsem to úplně neviděl. Kluci tam zvedali ruce, já jsem se soustředil jenom na to, abych dobře vystřídal. Vlítl jsem na led, ale oni si dali dvě, tři nahrávky, Roth si tam sjel a dostal to před prázdnou bránu.

Michal Vondrka

Vedli jste, sami jste pak předvedli obrat, ale Třinec pokaždé dokázal reagovat. Čím přesně ve vaší hře jste soupeři toto umožnili?
Jsou to takové výpadky ve hře. Možná nekoncentrovanost. Ale minimálně půlku zápasu jsme sehráli výborně a k ničemu jsme je nepustili. Jenže pak přijdou hrubé chyby, kterými celé to snažení shodíme.

Těmi chybami máte na mysli i fauly a z nich plynoucí vyloučení, která vás v klíčových pasážích stojí síly?
Ano, někdy se dopouštíme naprosto zbytečných zákroků a to i ve chvílích, kdy to nic neřeší. Toho se musíme vyvarovat. Doufám, že si všichni v kabině uvědomíme, že jsme pro tým důležití jen na ledě, ne na trestné lavici.

Jaká je atmosféra v týmu? Přece jen jste si určitě chtěli odvézt minimálně bod. Je hodně cítit zklamání?
V šatně nemá nikdo skleslé hlavy. Nic není ztraceného. Prohrávat 0:2 v sérii po venkovních zápasech, to už jsem zažil několikrát a otočit se to dá. Máme na to, to zvládnout.

Doma budete hrát na širším kluzišti, než na tom, které je ve Werk Aréně. Budou zápasy vypadat hodně jinak?
Pevně věřím, že domácí kluziště je naše výhoda. Určitě nás přijde podpořit hodně lidí. Kotel už byl hodně slyšet i tady, i přes fandění domácích fanoušků.