14. 11. 2009 Tereza Velikovská

Zápas jsme zlomili ve třetí třetině, konstatoval střelec Kratěna

Lepší úvod zápasu si Ondřej Kratěna nemohl přát. Už po 28 vteřinách vstřelil úvodní branku, po čtyřech minutách přidal další. Hlavně díky jemu a Petru Tonovi, který si také připsal dva góly, porazila Sparta Litvínov 5:3 a prodloužila vítěznou sérii na tři utkání.

Ondřej Kratěna

Zápas ještě ani pořádně nezačal a Sparta už se mohla radovat z prvního gólu. Po 28 vteřinách hry vystihl Ondřej Kratěna rozehrávku litvínovských beků a jejich chybu nekompromisně potrestal. „Byla tam chyba v rozehrávce, já jsem chytil puk v mezikruží a byl jsem úplně sám před bránou,“ popsal situaci subtilní útočník. Další zásah si připsal v čase 4:34, kdy zakončil forhandovým blafákem samostatný únik při signalizované výhodě.

Po první třetině, která skončila remízou 2:2, se Sparta dostala do útlumu a ve druhé třetině inkasovala třetí branku. Do závěrečné části ale vstoupila ve velkém stylu a dovedla zápas do vítězného konce. Kratěna nahrával na přesilovkový gól Jana Hanzlíka, další dvě trefy obstaral Petr Ton. „Odehráli jsme perfektní třetí třetinu, kde jsme to zlomili, a jsme za to rádi. Byli jsme o gól vzadu, potřebovali jsme vyhrát a šli jsme za tím,“ byl po zápase spokojený útočník s číslem 18 na zádech.

#18 v letošní sezóně:

17 zápasů

14 kanadských bodů (4+10)

+6 bodů v tabulce +/-

Litvínov byl prvním soupeřem, kterého Sparta přivítala po reprezentační přestávce. „Byl to první zápas po pauze, dlouho se nehrálo a bylo to vidět na obou týmech,“ konstatoval dvougólový střelec. Spartu čeká perný týden. V neděli jede do Kladna, v úterý přivítá doma Plzeň a ve čtvrtek České Budějovice. Tým se teď soustředí především na následující utkání. „Myslíme jen na další zápas, v neděli jedeme na Kladno,“ potvrdil Kratěna.