25. 12. 2012 Daniel Ryl

Zastaví lídr tabulky vítěznou sérii Sparty?

Štědrý večer máme za sebou a také hokejisté musí do roboty. Sparťané zavítají ke svátečnímu utkání na led dosavadního lídra z Plzně a pokusí se prodloužit svou sérii vítězství. Zápas na západu Čech startuje ve středu 26. prosince od 17:30 hodin a server www.onlajny.com vám přinese textový on-line přenos.

Indiánský kmen vládne celé soutěži...

Západočeši si drží stabilní výkonnost a výsledkem je jednoznačný náskok na čele tabulky. V počtu vstřelených branek patří Indiánům druhé místo za Třincem. S inkasovanými brankami je na tom lépe pouze Slavia.

Plzeň se v dosavadním průběhu extraligy obešla bez větší krize a pravidelně vítězí, přestože v průběhu sezony přišla o brankáře Tukku Raska, který se vrátil do USA. Na jeho skvělé výkony ovšem navázal Patrik Mazanec, ale před reprezentační přestávkou se zasekl společně s celým týmem Indiánů. Plzeň ztratila dva body na Slavii a v následně podlehla na svém ledě Pardubicím. Tříbodový zisk oslavila až v západočeském derby s Karlovými Vary, které obraly na jejich vlastním ledě. Po moskevském turnaji musela Plzeň vyřešit problém v brankovišti, protože se nešťastně zranil Mazanec, jehož místo musel převzít Adam Svoboda. Zkušený brankář nezklamal a pomohl zvládnout domácí přestřelku s Libercem, ze které vzešly dva body. Stejný bodový zisk oslavili Západočeši v posledním utkání na ledě Vítkovic.

Plzeň má enormní sílu také v útočné fázi a hlavní podíl na tom má její elitní formace ve složení Gulaš - Straka - Vlasák. Klubovému bodování vládne první jmenovaný, který doposud nasbíral 44 kanadských bodů. Za prvním útokem Indiánů nezaostává ani centr druhé formace, Jan Kovář. Reprezentačnímu forvardovi patří čtvrtá příčka se ziskem 33 bodů a na pátého Ondřeje Kratěnu má náskok čtrnácti bodů.

Kdo si připíše druhé vítězství?

7. kolo, 30. 9. 2012: Plzeň - SPARTA  5:4
20. kolo, 14. 11.2012: SPARTA - Plzeň  3:2

Pražané se radovali již popáté v řadě...

Tým z Holešovic vstupoval do sobotního utkání proti Ocelářům se čtyřmi výhrami v řadě. Nakonec se radoval popáté, čímž nadělil všem sparťanům dárek pod vánoční stromeček. Už po první třetině vedl o dvě branky zásluhou Dominika Pacovského a díky proměněnému nájezdu Sachy Treille.

Na konci prostřední části zvýšil vedení Jiří Sekáč a jeho branka byla brankou vítěznou, přesto se Ocelářům podařilo celé utkání zdramatizovat. V půlce třetí třetiny se hosté prosadili, když během minuty oslavovali zásah Martina Růžičky a Daniela Rákose. Dvě minuty před koncem zápasu se prosadil Zdeněk Bahenský a rozhodl o vítězství svého týmu.

Sestavy z minulého kola:

HC Škoda Plzeň : Svoboda - Hanzlík, Růžička, Mozík, Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Balej - Lev, Kašpařík, Pletka - Dvořák, Havlíček, Johnson. Trenéři: Razým a Straka.

HC Sparta Praha: Neuvirth - Pilař, Sičák, Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Vallin, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Bahenský, Forman - od 41. navíc Foster. Trenéři: Jandač a Votruba.

Sparta opět nahání strach!

Holešovický celek se pomalu zvedá a útočí na příčky play-off. Aktuálně patří svěřencům trenéra Jandače desátá pozice a 45 bodů na kontě. Jejich bilance +/- ovšem zůstává stále v mínusovém čísle, jelikož vstřelili 93 branek a o dvě více jich inkasovali.

Spartě se podařilo navázat na výsledky, které uhrála ještě před reprezentační přestávkou. Před moskevským turnajem zvítězila na ledě Liberce a Chomutova. Třetí vítězství si připsala v domácím šlágru s Kladnem. Reprezentační pauza Pražanům prospěla a po jejím konci zvítězila Sparta na ledě Českých Budějovic, kde ovšem čaroval Michal Neuvirth, který se dostal do výborné formy. V posledním utkání přivítali sparťané Třinec a jejich brankář tentokrát tolik práce neměl. Tým z Holešovic zvítězil a připsal si páté vítězství v řadě.

Jandačův tým se může spolehnout na dravé mládí, ale také na zkušenosti. Zajímavý souboj se odehrává v čele týmového bodování. Petr Ton bodově dotáhl Jaroslava Hlinku a patří mu první místo, jelikož vstřelil více branek než jeho kolega. Zkušenou dvojici dohání Dominik Pacovský.

Zajímavosti středečního souboje:

Spartě se v Plzni příliš nedaří. Z posledních pěti utkání na západočeském ledě uspěli Pražané pouze v jediném střetnutí a dokonce "pouze" za dva body. Opačnou bilanci mají sparťané na svém domácím ledě. Z posledních pěti zápasů ztratili jediný bod.

Pokud chcete tutovku na svůj tiket, vsaďte si na to, že úvodní branka zápasu padne do deváté minuty. Za posledních deset zápasů se nestalo, že by padla později. Nejrychlejší branka padla ve druhé minutě a na tu nejdelší čekali fanoušci až do deváté minuty. Nejčastěji padá branka v páté minutě zápasu, což se stalo již čtyřikrát.

Kdo vstřelí nešťastný gól? Každý ze sportovních týmů by nejradši vstřelil úvodní branku, která by mu dodala klid. Ve vzájemných zápasech středečních soupeřů to platí naopak. Sparta se s Plzní utkala v této sezoně dvakrát a v obou případech se stalo, že prohrál tým, který vstřelil první branku duelu.